Registrati su Last.fm o accedi per inviare un messaggio a chequeue.
-
-
-
-
MajkaMorelka
Do takiego zespołu jak Alice In Chains na pewno warto wracać :) I jak, kupiłaś jakieś płyty? Moja kolekcja powiększyła się ostatnio o 'Nevermind' Nirvany (dziwne, że wcześniej jej nie kupiłam) i Mother Love Bone. Jak dorwałam tą płytę sama nie mogłam w to uwierzyć haha :) Z 'Above' znam tylko 'River of Deceit', ale bardzo mi się spodobała więc przesłucham całą. No i udało mi się dzisiaj ściągnąć dwie płyty Alanis Morissette , znasz? Dokładnie, i chyba mówiłam już, że mam wielką nadzieję na przyjazd Pearl Jam. Koniecznie pojadę, nawet gdyby grali w Katowicach! Tak, tak. Primus jest świetny. Muszę zabrać się za całą dyskografię, na razie poznałam tylko 'Sailing The Seas Of Cheese'. Coś więcej niż genialna płyta jak dla mnie :) Dość specyficzne granie, ale można się zakochać haha :)
Azioni
-
-
MajkaMorelka
Jakie to niesamowite uczucie oglądać takich ludzi na żywo. Nie wiem czy przebili koncertem zeszłoroczną Metallikę, ale z pewnością byli blisko :D Przed koncertem zaczął lać deszcz, ale kolejka do wejścia nie była długa więc ostatecznie nie zmokłam tak bardzo :P
Azioni
-
MajkaMorelka
Można powiedzieć, że mam dwóch. Od długiego już czasu Cliff Burton, a od niedawna Frusciante. Uwielbiam mnóstwo muzyków, ale oni dwaj są jakby najważniejsi c: Co do wokalu to oczywiście każdy z 'wielkiej czwórki z Seattle' i Geddy Lee. Ostatnio kompletnie zapomniałam o Led Zeppelin, muszę do nich wrócić c: Już długo nie jeździłam, miałam taki okres, że robiłam to całkiem często, ale nigdy tak na poważnie, bardziej dla zabawy w wakacje :> Czyli między nami rok różnicy, po wakacjach idę do drugiej gimnazjum, niestety :c Zdecydowanie bardziej wolałabym być już w liceum. Nie ma to jak choroba na wakacje, sama ledwo się wyleczyłam, bo cały maj i czerwiec coś łapałam. Było cudownie, cały czas jestem pod wrażeniem. Oprócz genialnej muzyki dali naprawdę świetne show. Widać, że cały czas się trzymają c: Grali dużo z jednej z moich ulubionych płyt, darłam się i śpiewałam :D Miałam miejsce na trybunach, ale na widok nie mogę narzekać. Do tego były dwa duże telebimy.
Azioni
-
MajkaMorelka
Może i tak, w końcu co chwilę odkrywa się nowe zainteresowania c: A masz może jakiegoś ulubionego muzyka/idola? Z pewnością obozy tego typu są ciekawe :> Jedziesz z kimś znajomym? Pierwsze dwa tygodnie spędzę w domu, ewentualnie pojadę do przyjaciółki. Później wybieram się z rodzicami nad jezioro (tak, jak co roku). Pod koniec lipca na jakiś tydzień pojadę nad morze z mamą, więc zapowiada się całkiem sympatycznie. Chociaż i tak najbardziej lubię spędzać wakacje w domku nad jeziorem, fantastyczna okolica, takie miejsce, do którego zawsze będę wracać. Mnóstwo wspomnień z dzieciństwa, znam tam każdą ścieżkę :> Poza tym chciałabym trochę nad sobą popracować, może troszkę schudnąć no i ogólnie poprawić kondycję. Będzie dużo możliwości, bieganie, rower czy konie :> Też podobało mi się Pearl Jam Twenty, w najbliższym czasie obejrzę jeszcze raz. Po wakacjach wybierasz się do liceum?
Azioni
-
-
Il messaggio non è disponibile.
-
MajkaMorelka
O, uwielbiam filmy dokumentalne o muzyce :> Rzeczywiście imienniczki, jak miło haha :)
Azioni
-
MajkaMorelka
Nigdy nie przepadałam za koszykówką, ale to może dlatego, że strasznie słabo gram. Masz jakąś ulubioną drużynę czy tylko grasz? c: Zazdroszczę, Hiszpania jest na pewno piękna. Zwiedziłaś Madryt albo Barcelonę? Bardzo chętnie wybrałabym się też do Włoch, szczególnie do Rzymu. Nigdy nie słyszałam o czymś takim jak postcrossing, ale wydaje się być ciekawe :> Jak na razie przeczytałam biografię Nirvany 'Bądź jaki bądź', Metalliki 'Enter Night', aktualnie czytam 'Kalifornizację' Red Hotów, a później zabiorę się za 'Historię żelaznej dziewicy' Iron Maiden. Chciałabym jeszcze przeczytać 'Roślinę' Pearl Jam albo ogólnie coś na temat grunge'u. W takim razie szczególnie Ci te filmy polecam :D Co do 'Samotników', bardzo mi się podobał. O miłości, lekki i przyjemny, fajne wstawki z chłopakami z Pearl Jam :> Ten rok też był dla mnie ciężki, ale wszystko poszło świetnie i jestem zadowolona. Z pewnością na wakacje zasłużyłam :> Oprócz wiadomego słuchania płyt masz jakieś inne plany na wakacje? :D
Azioni
-
-
MajkaMorelka
Jeszcze nie wiem co chciałabym robić w przyszłości, ale na razie zainteresowałam się chemią i biologią więc może coś związanego z medycyną. Z drugiej strony interesują mnie też takie przedmioty jak historia i polski (chociaż lekcje polskiego z moją wychowawczynią są niezwykle nudne). Od dłuższego czasu w głębi serca marzę sobie o byciu dziennikarzem muzycznym w jakimś magazynie, ale nie wiem czy to realne haha. A Ty masz ulubiony przedmiot? Ja też zdecydowanie wolę filmy od książek, jedyne co czytam to obowiązkowe lektury szkolne i biografie zespołów. Czytałaś jakąś biografię? Chyba nie mam, lubię wszystkie gatunki z wyjątkiem horrorów. A jeśli chodzi o ukochane filmy to wszystkie trzy części 'Powrotu do przyszłości', 'Uwierz w ducha', 'Hair', 'Jesus Christ Superstar'. Ostatnio spodobał mi się też 'Co gryzie Gilberta Grape'a'. Przedwczoraj zamówiłam film 'Samotnicy' z 92 roku. Oglądałaś? Podobno dobry, akcja dzieje się w Seattle więc jest dużo naszej ulubionej muzyki :>
Azioni
-
MajkaMorelka
Ja podobnie. W Media Markt zawsze coś znajdę. A Empik rzeczywiście jest drogi, też tam nie kupuję. Dzięki, zaraz zacznę poszukiwania płyt :> Około dwóch godzin drogi jeśli się nie mylę, byłam kilka razy w Bydgoszczy c: Mam kilku ulubionych basistów, moim zdaniem są niesamowici. Piłką zaczęłam interesować się dopiero w czerwcu zeszłego roku na Euro, ale jestem wielką fanką Chelsea FC, Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii. W tym sezonie, który właśnie się skończył obejrzałam prawie wszystkie mecze Chelsea w lidze angielskiej. Dobry mecz naprawdę mnie relaksuje, nawet jeśli trochę sobie pokrzyczę haha. Co do piłki w wykonaniu Polaków nie będę się wypowiadać :c Zawsze chciałam się uczyć hiszpańskiego albo rosyjskiego :D Ach podróże! Uwielbiam zwiedzać. Na razie byłam tylko w Anglii, Warszawie i Krakowie, ale to już zawsze coś :> W przyszłości marzy mi się zamieszkanie w Anglii, mam tam ciocię więc może byłoby mi łatwiej. Zakochałam się w Londynie, pod tym kątem uczę się języka.
Azioni
-
-
MajkaMorelka
Wielokrotnie się tu na nich natknęłam, ale jakoś nie słuchałam :c Dołączą więc do długiej listy 'do przesłuchania'. Ubolewam nad brakiem czasu, a chętnie słuchałabym muzyki całe życie. Ale już niedługo wakacje to nadrobię zaległości :>
Azioni
-
MajkaMorelka
Ale, że mój tata gra na basie, zapowiedział, że będzie mnie uczyć. Już się nie mogę doczekać, jejku marzę o tym, że może kiedyś będę dobrze grać i mieć własną gitarę basową. Zawsze mnie ciągnęło do tego instrumentu, bardzo podziwiam każdego basistę :> Oprócz muzyki jestem WIELKĄ fanką piłki nożnej. Oczywiście nie gram, ale ostro kibicuję haha. Dopiero rok temu tak się w to wciągnęłam, ale całkiem sporo wiem :> Nie rysuję (słynę z braku talentu), nie śpiewam. Jeśli o to chodzi jestem strasznie nieudana :P Ale mam za to talent do języków obcych, od dziecka intensywnie uczę się angielskiego i myślę, że jestem na całkiem wysokim poziomie :> Uczę się też niemieckiego, no ale to tylko w szkole. Ogólnie lubię się uczyć, zdecydowanie nie jestem typem kujona, ale nauka przychodzi mi z łatwością. Czasami lubię obejrzeć jakiś dobry film, jednak żadna ze mnie pasjonatka :>
Azioni
-
MajkaMorelka
A patrzyłaś na allegro? Czasami można znaleźć tam fajne płyty, ostatnio zamówiłam 'Shadows Collide With People' Johna Frusciante. Gdzie zazwyczaj kupujesz płyty? Kojarzę i chyba nawet mam na komputerze, ale nie za bardzo umiem się tym posługiwać :c Najwyżej ściągnę cały album po jednej piosence z youtube'a. Jadę, już myślałam, że nie będę miała okazji zobaczyć ich na żywo, a tu nagle dwa koncerty w Polsce i to jeden tak blisko :> Też powinnam zabrać się za całą dyskografię Pantery, czeka na mnie pięknie posegregowana na laptopie c: Moja przyjaciółka słucha całkiem dobrej muzyki, ale nie interesuje się nią tak bardzo jak ja więc jedyną osobą, z którą można o niej pogadać jest moja kuzynka (która zresztą pojawiła się już w Twoim shoutboxie). Reszta znajomych jest wyjątkowo odporna na jakiekolwiek 'stare' zespoły. Ja jestem z Chojnic, może obiło Ci się o uszy :> To moje 'umiejętności' ograniczają się jedynie do posiadania gitary akustycznej ;c
Azioni
-
MajkaMorelka
Może jeszcze i oni, i Pearl Jam do nas zawitają. Na razie udało mi się zobaczyć Ozzy'ego Osbourne'a, Metallikę no i Lady Gagę, ale to chyba się już nie liczy haha :P Oprócz muzyki, masz jakieś inne zainteresowania? A może grasz na czymś?
Azioni
-
MajkaMorelka
Mother Love Bone wydali naprawdę świetną płytę, muszę do nich wrócić, bo już długo nie słuchałam. A a propos Stone Temple Pilots, album 'Core' masz na własność czy ściągnęłaś z internetu? Nigdzie nie mogę jej znaleźć :c Ja zakochałam się w 'Plush', reszta piosenek też taka dobra? :> Metal to coś wspaniałego, jeśli jeszcze nie słuchałaś, powinnaś wgłębić się w dyskografię Iron Maiden :> Widzę, że Slayera i Panterę już słuchałaś :> Last jest niesamowity, spędzam tu prawie każdą wolną chwilę, co mnie trochę przeraża, ale to jedyne miejsce, w którym mogę pogadać trochę o muzyce, bo przecież nikt z moich znajomych się na niej nie zna :c Ja planuję kupić płyty RHCP, bo mam jedynie 'Californication'. Kujawsko-pomorskie? A jakie miasto dokładnie jeśli można wiedzieć? Bo ja jestem z pomorskiego :> Nasze rejony rzeczywiście są trochę pokrzywdzone jeśli o to chodzi, chociaż już niedługo w Gdańsku Iron Maiden :> I tak najbardziej żałuję, że nie widziałam w zeszłym roku Red Hotów.
Azioni
-
MajkaMorelka
czegoś zacząć. Jak założyłam tutaj konto to od razu odkryłam całą masę muzyki z lat 60 czy 70, w sumie najwięcej znam właśnie stąd. Dwa lata temu na nowo przypomniałam sobie o Metallice, do dzisiaj są moim ulubionym zespołem, zawsze będą. Widziałam ich nawet na żywo w zeszłym roku, w co szczerze mówiąc nadal ciężko mi uwierzyć. Równolegle do tego fascynacja kapelami grunge'owymi, myślę, że ta muzyka wywarła na mnie największy wpływ. Najlepiej odzwierciedla emocje no i po prostu, najbardziej do mnie trafia. Mogę się też pochwalić znaczną kolekcją płyt kompaktowych, nie wyobrażam sobie bez nich życia. Tak samo jak bez mojego niezawodnego Discmana :> Mogłabym jeszcze dużo opowiadać, ale to tak w skrócie. Jeździsz może czasem na koncerty?
Azioni
-
MajkaMorelka
Z 'Vs.' najbardziej cenię 'Dissident' i ' Indifference'. Ta druga to w sumie jedna z niewielu piosenek, która bardzo mnie wzrusza. Po prostu Eddie pokazał w niej wszystko co w jego głosie najlepsze. Dokładnie, też mi go tam brakuje. Oczywiście bardzo spodobała mi się ostatnia płyta, ale jakby stracili 'to coś'. Szanuję Josha Klinghoffera, choćby za to, co stworzyli razem z Johnem na niektórych albumach solowych, ale mimo wszystko, najlepsze płyty RHCP powstały z Johnem w składzie. 'Hunger Strike' to w ogóle jeden z pierwszych utworów grunge'owych jakie poznałam, jeszcze zanim odkryłam Nirvanę czy Alice In Chains. Ja z kolei za to jakiej muzyki dzisiaj słucham, jestem wdzięczna w dużym stopniu rodzicom. Pamiętam, że od małego puszczali mi Genesis czy Metallikę. Później to się zatarło i dopiero trzy lata temu pokazali mi Guns N' Roses. Boże, pamiętam jaki miałam na nich szał. I ogólnie na te wszystkie zespoły hair metalowe z lat 80. Potem szybko mi to przeszło, no ale trzeba było od
Azioni
-
Il messaggio non è disponibile.
-
Il messaggio non è disponibile.
-
MajkaMorelka
Tak samo 'Vs.', jak dla mnie magiczna :> Ostatnio nie mogę wyleczyć się z RHCP, faza jest od dwóch miesięcy i nie zapowiada się na koniec. I jak miło widzieć w Twoim rankingu utworów 'Hunger Strike'. Mam przy niej ciarki, za każdym razem :> Jak zaczęła się Twoja 'przygoda' z tak świetną muzyką?
Azioni
-
MajkaMorelka
Miałam tam konto, ale ostatnio przeglądam tylko czyjeś blogi. Chyba zaczyna się u mnie faza na Pearl Jam c: Nie ma to jak 'Ten' słuchana najgłośniej jak się tylko da :>
Azioni
-
-
-
-
MajkaMorelka
Twój gust też jest świetny, teraz tylko czekać na więcej odtworzeń c: Tak, zazwyczaj wszystkie stamtąd biorę, genialna strona :>
Azioni
-