Playing via Spotify Playing via YouTube
Skip to YouTube video

Loading player…

Scrobble from Spotify?

Connect your Spotify account to your Last.fm account and scrobble everything you listen to, from any Spotify app on any device or platform.

Connect to Spotify

Dismiss

A new version of Last.fm is available, to keep everything running smoothly, please reload the site.

Provo Edhe Ik - Lyrics

2x Provo edhe ik, por nuk ke ku shkon
se ma mir sun gjon
edhe nese ik, prap ke me i ra pishman
por ndoshta bohet von

aaaaaa, te un mir e ke pas
gjith bashk, kur na kan pa
per ne te dy kan fol

aaaaaa, a e mban ti n'mend
kur na, kendonim bashk
une strofat e ti n'refren

Kohen ma t'mir e ke pas me mu
dhe pse najher kam xhelozu
ye lype lype, rrotullohe boten
ti veq pe hup kohen

Kohen ma t'mir e ke pas me mu
edhe pse ndonjeher kam xhelozu
mfal teper shum e kam pas prej dashnije
pak e kam tepru por prap m'ka pas hije
me senet qe t'pelqejn ty tkam rrethu
kam me nejt te ti ta kam premtu
n'dashurin ton gjith kam besu
se un teper t'du

2x Provo edhe ik, por nuk ke ku shkon
se ma mir sun gjon
edhe nese ik, prap ke me i ra pishman
por ndoshta bohet von

aaaaaa, te un mir e ke pas
gjith bashk, kur na kan pa
per ne te dy kan fol

aaaaaa, a e mban ti n'mend
kur na, kendonim bashk
une strofat e ti n'refren

Afer teje un n'dihna shum mir wuu
kur je larg, prap un t'mbaj me vete boo
e di qe t'du ty, po m'beson ti
2x per ty kam veq dashni

2x Provo edhe ik, por nuk ke ku shkon
se ma mir sun gjon
edhe nese ik, prap ke me i ra pishman
por ndoshta bohet von

Don't want to see ads? Subscribe now

API Calls