Playing via Spotify Playing via YouTube
Skip to YouTube video

Loading player…

Scrobble from Spotify?

Connect your Spotify account to your Last.fm account and scrobble everything you listen to, from any Spotify app on any device or platform.

Connect to Spotify

Dismiss

A new version of Last.fm is available, to keep everything running smoothly, please reload the site.

Stoli i Trendafilave (Live) - Lyrics

Kur më thoje sa të dua
Bindja veten si të ishte e vërtetë
Dehur nga puthjet e tua
Unë pranova të jetoj si një i tretë

E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
Gjithçka që bëra me ty

Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy

Syzet vishen lotë e avull
Kur atë ti përqafon e mua sheh
Kalon pranë si një copë akull
Ke kurajon të aktrosh sikur s'më njeh

E di që për dreq, më lexohet në sy
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
gjithçka që bëra me ty

Si çdo mbasdite fiks në orën 5
Tek i njëjti stol më kot të pres
Trëndafilat i vendos aty
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
Se si një zemër ti e ndave në dy

Dhe pse ende e ndarë në dy
Ajo ende kërkon në ty
Një gjest, një shenjë, një fjalë, një gjurmë
Dashurinë që nuk e pati kurrë

Nga një mbret në një këshjellë me rërë
Sot mbretëroj një shkretëtirë të tërë
Dhe si dhuratë nga ty, zjarrin mbaj aty

Çdo mëngjes na ndan veç një mur
Të dëgjoj por nuk të shoh kurrë
S'di përse sot e kam një shpresë
Të gjej aty në orën 5

Don't want to see ads? Subscribe now

API Calls