Playing via Spotify Playing via YouTube
Skip to YouTube video

Loading player…

Scrobble from Spotify?

Connect your Spotify account to your Last.fm account and scrobble everything you listen to, from any Spotify app on any device or platform.

Connect to Spotify

Dismiss

A new version of Last.fm is available, to keep everything running smoothly, please reload the site.

Cigarxhiu i vogël - Lyrics

Eshte ftohte ne kete qytet
E ai prap shetitet vet
Dora e vogel prap eshte ngrije
A do ta shes edhe nje kuti?

Hyn ngadal me turp shikon
Doren e vogel e afron,
Don nje cigaree?- lehtas pyet
Shpresa dhe dhembja ja prekin syte.

A do te shkosh sonte ne shtepi,
Edhe sa goje te presin ne voter
A do te kesh buke ne sofer?
Kur do te ngrohen ato duar,
Kur do ta shijosh ti boten
Cigarxhiu im i vogel
Cigarxhiu im i vogel

A do te shkosh sonte ne shtepi,
Edhe sa goje te presin ne voter
A do te kesh buke ne sofer?
Kur do te ngrohen ato duar,
Kur do ta shijosh ti boten
Cigarxhiu im i vogel
Cigarxhiu im i vogel

Gjithe kalojne e nuk e vrejne
Ai shikon se a do te blejne,
Mendon me vete e nuk e di.
A kane buke ata ne shtepi?

Atehere, nje vrull e rremben
Krenarine anash e lene,
Dhe prap degjon ate ze femiju
A do cigare zoteriu?

A do te shkosh sonte ne shtepi,
Edhe sa goje te presin ne votere
A do te kesh buke ne sofer?
Kur do te ngrohen ato duar,
Kur do ta shijosh ti boten
Cigarxhiu im i vogel
Cigarxhiu im i vogel

A do te shkosh sonte ne shtepi,
Edhe sa goje te presin ne votere
A do te kesh buke ne sofer?
Kur do te ngrohen ato duar,
Kur do ta shijosh ti boten
Cigarxhiu im i vogel
Cigarxhiu im i vogel

Don't want to see ads? Subscribe now

API Calls