Playing via Spotify Playing via YouTube
Skip to YouTube video

Loading player…

Scrobble from Spotify?

Connect your Spotify account to your Last.fm account and scrobble everything you listen to, from any Spotify app on any device or platform.

Connect to Spotify

Dismiss

A new version of Last.fm is available, to keep everything running smoothly, please reload the site.

Don't want to see ads? Upgrade Now

Date

Friday 15 August 2014 at 9:00pm

Location

MKC
Кеј Димитар Влахов 66, Skopje, 1000, Macedonia

Tel: +389-(0)2-3115225

Web:

Show on map

Description

После 3 и кусур години постоење, молокаи прекинва со свирење.
Последна шанса да нè гледате во Скопје ќе биди на ова промоција на вторио албум Rack Attack 2.0, која ќе се одржи во МКЦ, во бифето на кино Фросина, овај петок на 15ти август во 21.30.

Албумо е издаен од Predisposed To Oppose - booking & promotion и од Mkc Bitola, а од 10ти август ќе биди достапен за преслушвање и спуштање на http://molokaiau.bandcamp.com/
На промоцијата ќе можите да го чуете материјало од албумо во живо и да го набавите истио за 150 денари.

Гости на промоцијата се Битолчаните МаЗНо, аМа Не е, на кои му оставаме аманет да ни ја вардат Битолата дур не напрајме нови бендој.

Концертот ќе функционира врз база на донации, значи карта нема, се „плаќа“ кој колку можи, со то шо убо би било да остајте по некој денар и да купите цд оти се оддадовме од пари последниов период за да го издајме албумо и сè то, па барем асимптотски да ѝ се прибрижиме на нулата, ќар и да сакаме нема да напрајме. :)

Line-up (2)

Don't want to see ads? Upgrade Now

16 went

1 interested

Shoutbox

Javascript is required to view shouts on this page. Go directly to shout page

Don't want to see ads? Upgrade Now

API Calls