Está disponible una nueva versión de Last.fm. Para que todo funcione a la perfección, vuelve a cargar el sitio.

Jul 7

Duran Duran live in Skopje

Con Duran Duran en Skopsko Kale

Fecha

Sábado 7 de Julio de 2012

Ubicación

Skopsko Kale
Skopje, Macedonia

Mostrar en el mapa

SeatGeek

Descripción

ALL YOU NEED IS NOW tour

http://www.avalon.com.mk/NOV/index.php

http://www.balkanconcerts.com/

Почитувани,

Вчера го најавивме најголемиот концерт за есен 2012,а сега е ред да Ви го најавиме официјално најголемиот концерт за ова лето во Македонија! Легендарните DURAN DURAN,во склоп на големата светска турнеја за прв пат доаѓаат во Скопје,на 7ми Јули на Скопско Кале-open air!

Сите детали,околу влезниците и слично ќе бидат објавени на 16ти Мај......до тогаш уживајте во спотот на последниот DURAN DURAN хит "Girl Panic" со супер моделите: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford и Eva Herzigova! Girl Panic

Ве информираме, дека поради досега најголем интерес за концерт во последно време (искрено кажано, од концертот на Santana на градски стадион во 2009) Авалон Продукција се реши на итна реакција! Влезниците за најголемиот концерт ова лето во Македонија, Duran Duran во Скопје на 7 Јули (гости, нашите Нокаут), ќе бидат пуштени во продажба од сабота (19.05) во 10.00ч.наутро! Цените на влезниците се 1.000 денари за регуларна карта и 1.500 денари за Фан Пит кој ќе биде со капацитет од 1500 места!
ПС. Во оваа прилика, само да не остане не споменато, влезниците во банкротираната Грција за концертот кој е еден ден пред нашиот се по 35eвра, што значи 115% поскапи од нашите.

Ваша,
Авалон Продукција

Cartel (1)

Fueron 15

5 interesados

¿Quieres dejar de ver anuncios? Suscríbete

API Calls