Es steht eine neue Version von Last.fm zur Verfügung. Bitte lade die Seite neu.

Jul 7

Duran Duran live in Skopje

Mit Duran Duran im Skopsko Kale

Datum

Samstag, 7. Juli 2012

Ort

Skopsko Kale
Skopje, Macedonia

Auf der Karte zeigen

Beschreibung

ALL YOU NEED IS NOW tour

http://www.avalon.com.mk/NOV/index.php

http://www.balkanconcerts.com/

Почитувани,

Вчера го најавивме најголемиот концерт за есен 2012,а сега е ред да Ви го најавиме официјално најголемиот концерт за ова лето во Македонија! Легендарните DURAN DURAN,во склоп на големата светска турнеја за прв пат доаѓаат во Скопје,на 7ми Јули на Скопско Кале-open air!

Сите детали,околу влезниците и слично ќе бидат објавени на 16ти Мај......до тогаш уживајте во спотот на последниот DURAN DURAN хит "Girl Panic" со супер моделите: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford и Eva Herzigova! Girl Panic

Ве информираме, дека поради досега најголем интерес за концерт во последно време (искрено кажано, од концертот на Santana на градски стадион во 2009) Авалон Продукција се реши на итна реакција! Влезниците за најголемиот концерт ова лето во Македонија, Duran Duran во Скопје на 7 Јули (гости, нашите Нокаут), ќе бидат пуштени во продажба од сабота (19.05) во 10.00ч.наутро! Цените на влезниците се 1.000 денари за регуларна карта и 1.500 денари за Фан Пит кој ќе биде со капацитет од 1500 места!
ПС. Во оваа прилика, само да не остане не споменато, влезниците во банкротираната Грција за концертот кој е еден ден пред нашиот се по 35eвра, што значи 115% поскапи од нашите.

Ваша,
Авалон Продукција

Künstler, die auftreten

Du möchtest keine Werbung sehen? Werde jetzt Abonnent

API Calls