Hoppa till
YouTube-video

Laddar spelare ...

Avvisa

As your browser speaks English, would you like to change your language to English? Or see other languages.

Jul 7

Obscene Extreme 2011

Med Nominal Abuse, Powercup och 67 artister till på Na Bojišti

Datum

torsdag 7 juli 2011lördag 9 juli 2011

Plats

Na Bojišti
Královédvorská 90, Trutnov, 541 01, Czech Republic

Visa på kartan

Beskrivning

13edition of freak-friendly open-air festival in Trutnov.

Running order:

OBSCENE EXTREME 2011 program

Wednesday 6. July 2011

12.00 - ??? FREAK festival

Thursday 7. July 2011

14.00 - 14.20 BUT

14.30 - 14.50 IDIOT CONVENTION

15.00 - 15.20 ZEITGEIST

15.30 - 15.50 JACK

16.00 - 16.25 ANOTHER WAY

16.35 - 17.00 HEADCRASH

17.10 - 17.35 ATTACK OF RAGE

17.45 - 18.10 DOBYTCI MOR

18.20 - 18.45 FEASTEM

18.55 - 19.20 NAPALMED

19.30 - 20.00 PANDEMIA

20.10 - 20.40 SQUASH BOWELS

20.50 - 21.20 GRIDE

21.35 - 22.45 ENTOMBED

22.55 - 23.35 MAGRUDERGRIND

23.50 - 00.40 BENEDICTION

00.50 – END HELL show

Friday 8. July 2011

10.00 - 10.20 AGGRENATION

10.30 - 10.50 FATAL NUNCHAKU

11.00 - 11.20 ATOMCK

11.30 - 11.50 DISLIKE

12.00 - 12.25 NOMINAL ABUSE

12.35 - 13.00 PORNO INFANTIL

13.10 - 13.35 RAZOR RAPE

13.45 - 14.10 ENTHRALLMENT

14.20 - 14.45 LAUSTRUMER

14.55 - 15.20 FLESHROT

15.30 - 15.55 D.I.S.

16.05 - 16.35 RECTAL SMEGMA

16.45 - 17.15 ENTRAILS

17.25 - 17.55 EXTREME SMOKE 57

18.05 - 18.35 LAST DAYS OF HUMANITY

18.45 - 19.15 PUTRID PILE

19.25 - 20.05 THE VARUKERS

20.15 - 20.55 SKITSYSTEM

21.05 - 21.55 ROTTEN SOUND

22.10 - 23.20 BRUJERIA

23.30 - 00.10 IMPALED

00.20 - 00.50 GRONIBARD

01.00 - 01.30 INTERMENT

01.40 - 02.00 CHIENS

02.10 - 02.30 REPULSIONE

02.40 - 03.00 GORE AND CARNAGE

Saturday 9. July 2011

10.00 - 10.20 THE AFTERNOON GENTLEMEN

10.30 - 10.50 BRUTALLY DECEASED

11.00 - 11.20 KOMATOZ

11.30 - 11.50 POWERCUP

12.00 - 12.20 HAEMOPHAGUS

12.30 - 12.50 UNKIND

13.00 - 13.25 DEATH TOLL 80K

13.35 - 14.00 COLLISION

14.10 - 14.35 ASSESSOR

14.45 - 15.10 WRATHCOBRA

15.20 - 15.45 ONANIZER

15.55 - 16.20 MESRINE

16.30 - 16.55 VISIONS OF WAR

17.05 - 17.30 ZUBROWSKA

17.40 - 18.05 INSTINCT OF SURVIVAL

18.15 - 18.40 PSYCHO

18.50 - 19.15 INHUMATE

19.25 - 19.55 ISACAARUM

20.05 - 20.35 THE ROTTED

20.45 - 21.15 DEBUSTROL

21.25 - 22.20 LOCK UP

22.35 - 23.35 BRUTAL TRUTH

23.45 - 00.30 DROPDEAD

00.40 - 01.10 LE SCRAWL

01.20 - 01.50 MELANCHOLY PESSIMISM

02.00 - 02.30 MINCING FURY

02.40 - 03.00 GRUNT

Spelschema

Hojtlåda

Logga in på Last.fm eller registrera dig för att lämna en hojtning.

API Calls