Hoppa till
YouTube-video

Laddar spelare ...

Avvisa

As your browser speaks English, would you like to change your language to English? Or see other languages.

Jun 1

NOOSE, XAXAXA

Med Noose och Xaxaxa på La Kana (Стара чаршија)

Datum

fredag 1 juni 201218:00

Plats

La Kana (Стара чаршија)
Skopje, Macedonia

Visa på kartan

Beskrivning

1 Јуни е ден за Чикашко-Скопското хард кор матине кое ќе се одржи во Ла Кања. Од братскиот Чикаго ни доаѓаат веган/стрејт еџ монасите NOOSE (http://noose.bandcamp.com/ ). Слободно можете да очекувате тупаници во воздух, иксови на рацете, скокови со гитари и стрејтерски шаманизам.
ХАХАХА се бивши стрејтери и ќе бидат статични при свирењето на песните од новата плоча која треба да искочи за НАПРАВИ ЗАЕДНО во Септември.
Концертот почнува во 18:00. Влезот е 200( нема слободен влез, сите пари се за бендот на турнеја!) .

Spelschema

Hojtlåda

Logga in på Last.fm eller registrera dig för att lämna en hojtning.

API Calls