Hoppa till
YouTube-video

Laddar spelare ...

Avvisa

As your browser speaks English, would you like to change your language to English? Or see other languages.

Jul 7

Duran Duran live in Skopje

Med Duran Duran på Skopsko Kale

Datum

lördag 7 juli 2012

Plats

Skopsko Kale
Skopje, Macedonia

Visa på kartan

Beskrivning

ALL YOU NEED IS NOW tour

http://www.avalon.com.mk/NOV/index.php

http://www.balkanconcerts.com/

Почитувани,

Вчера го најавивме најголемиот концерт за есен 2012,а сега е ред да Ви го најавиме официјално најголемиот концерт за ова лето во Македонија! Легендарните DURAN DURAN,во склоп на големата светска турнеја за прв пат доаѓаат во Скопје,на 7ми Јули на Скопско Кале-open air!

Сите детали,околу влезниците и слично ќе бидат објавени на 16ти Мај......до тогаш уживајте во спотот на последниот DURAN DURAN хит "Girl Panic" со супер моделите: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford и Eva Herzigova! Girl Panic

Ве информираме, дека поради досега најголем интерес за концерт во последно време (искрено кажано, од концертот на Santana на градски стадион во 2009) Авалон Продукција се реши на итна реакција! Влезниците за најголемиот концерт ова лето во Македонија, Duran Duran во Скопје на 7 Јули (гости, нашите Нокаут), ќе бидат пуштени во продажба од сабота (19.05) во 10.00ч.наутро! Цените на влезниците се 1.000 денари за регуларна карта и 1.500 денари за Фан Пит кој ќе биде со капацитет од 1500 места!
ПС. Во оваа прилика, само да не остане не споменато, влезниците во банкротираната Грција за концертот кој е еден ден пред нашиот се по 35eвра, што значи 115% поскапи од нашите.

Ваша,
Авалон Продукција

Spelschema

Hojtlåda

Logga in på Last.fm eller registrera dig för att lämna en hojtning.

API Calls