Ulubiony zespół

• Ulubiony zespół

Jaki jest Wasz ulubiony zespół z tego gatunku? Dlaczego właśnie ten jest Wasym ulubionym?

• ok, to teraz ja się rozpisze :D

od bardzo dawna, przez długi czas moim zespołem nr 1 był Blessthefall. His Last Walk to jak dla mnie jeden z najlepszych albumów tego gatunku. Niczego mi tu nie brakuje. Są fajne screamy, super wokal Mabitta, emocje, dobre słowa. Na początku twierdziłam, że zmiana wokalu nie wyszła im na złe, ale po dłuższym czasie jednak widzę ogromną różnicę. Bokan nie stwarza tego klimatu, nażywo wypada dużo gorzej, a piosenki typu "hey baby" - no prosze Was -.-

Ogólnie wkurza mnie, że w tym gatunku jest tak dużo TYPOWYCH zespołów grających jak każdy inny (screamy, czyste, elektronika + masa breakdownów) Dlatego tak bardzo cenię oryginalność. Nie mam jednego ulubionego zespołu, dlatego opiszę kilka, które jest moim zdaniem najlepsze w gatunku:

- A Day To Remember, dlaczego? bo to klasa sama w sobie. Super łączą lajtowe pop-punkowe granie z cięższymi elementami. Oprócz tego jaką popularność osiągnęli, po prostu wszystko co robią jest mega profesjonalne, czy to płyty, teledyski, czy koncerty (które są jednymi z lepszych na jakich byłam)

- Dance Gavin Dance - oni z popularnością akurat mają na bakier, ale oprócz zabójczego wokalu (Jonny <3) ich baza instrumentów jest bardzo oryginalna. Łączą funkowe gitary, z screamem, soulowym wokalem, genialną perkusji i masą emocji. Posłuchajcie chociażby "Lemon Meringue Tie" :D

- Enter Shikari - jak wyżej -tzn drugiego tak brzmiącego zespołu nie znajdziecie. Oni zaczęli łączenie takiej muzyki z elektroniką, mimo wielu "kopii" to wciąż są niepowtarzalni, głównie przez wokal i pomysły na granie.

- Alexisonfire - Dallas Green - więcej mówić chyba nie muszę. Ten facet jest jednym z najlepszych muzyków na tej scenie. A piosenki jak np "This Could Be Anywhere In The World" są już "'klasyką' post-hardcoru :)

• .. aaa przypomniało mi się jeszcze

-Silverstein (stary!) - takie "my heroine" np to klasyka

-STARY Saosin *______* ich pierwsza EPka i Anthony Green = mistrzostwo. Potem tak masakrycznie się zjebali, że aż szkoda gadać ;x

ogólnie mam wrażenie, że większość tych starszych zespołów wypuszcza coraz gorsze kawałki, ciekawe czemu. Pomysły się kończą?.. ;x

• [Deleted user] said...
    • User
    • 27 Apr 2011, 05:14
    ja nie mam ulubionego zespołu, choć przez długi czas była nim Alesana..ten zespół można kochać lub nie nawidzieć za sprawą dość "oryginalnego" wokalu Shawna a także screamu Dennisa...co jak co ale ten zespół był pierwszym post hc jaki usłyszałem i moze dlatego mi sie tak na nich rzuciło :D uwielbiam Adept za te ich szybkie podejście do post hc...chodzi mi o to że grają dość specyficznie i jakoś tak nie liniowo co jest fajne strasznie :)

blessthefall też swietny zespół i nie uważam, że bez Mabbitta coś na sobie stracili..pozatym jego zachowanie w stosunku do zespołu nie było fair ale to temat na inną dyskusje.

• Ja mam jakiś dziwny sentyment do blessthefall. Mimo, że kiedyś nie lubiłam ich słuchać, to dzisiaj są jednym z tych ulubionych zespołów. Polubiłam ich przez posłuchanie kilkanaście razy His Last Walk, jednak teraz jakoś wolę ich drugą płytę. Jeszcze mam taki sentyment do Silverstein, jednak u nich zdecydowanie wolę poprzednie płyty, bo ta najnowsza jakoś do mnie nie przemawia.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 28 Apr 2011, 17:15
    o tak nowa płyta Silverstein'a jest tak kiepska że szkoda gadać...My Heroine czy Still Dreaming, sound Of The Sun...to była muzykaaa :D

• Circle Takes the Square, Alesana, Senses Fail, From First to Last.
    Ze mnie tyle jak na razie.

• Ja tam lubię Get Scared, Escape The Fate i BlessTheFall :D
    Mam też jeszcze parę ulubionych zespołów lecz czy to post-hardcore ?
    Możliwe :D
    Więc: Snow White's Poison Bite, Black Veil Brides, Falling In Reverse :D

• blessthefall, alesana :))

• Taaak :D
    BlessTheFall też jest zajebiste :D

• [Deleted user] said...
    • User
    • 23 Oct 2011, 18:15
    Bring Me The Horizon, bo bóg tak chciał.

• h10103 said...
    • User
    • 8 Nov 2011, 18:03
    Devil Sold His Soul, bez dwoch zdan. Najlepszy post-hardcore'owy zespol wszechczasow. Jakis tam przereklamowany Bring Me The Horizon moze im ssac, przykro mi. :)

• Podobnie jak Justcrush, only BMTH :). Z klimatów post hc zdecydowanie Asking Alexandria i Adept.

• Ciężko czasem wybrać mi ten mój ulubiony, bo wiele lubię :)
    Co prawda post-hardcore'a słucham dopiero od roku w miarę intensywnie strałam się pogłębiać mój gust muzyczny. W maju 2011 roku natrafiłam na " Picture Me Broken " - raczej mało znany zespół z żeńską wokalistką, jakich mało w przypadku Post-hardcore'a. Co prawda wydali dopiero jeden album i jadną EP'kę, to już mogłam stwierdzić, że to naprawdę świetny zespół. Chyba największym plusem oprócz samej muzyki jest Layla Brooklyn Allman ( wokalistki tego zespołu ) która śpiewa zaraz i czysto, jak i growl'em. A osobiście jestem zwolenniczką wszystkich " Female Fronted Metal/ Hardcore / Rock " i itd. :)
    Niewiele potem odkryłam inny zespół - " Eyes Set To Kill ", zainteresował mnie również ze względu na żeńską część w zespole ;). W sumie to dowiedziałam się o ESTK przez pewną dziewczynę z USA z którą pisałam na last.fm'ie i podała mi pewne propozycje muzyczne, ona również przyjmowała moje :). Przesłuchałam " Reach " i potem pozostałe i w przeciągu całego czerwca i potem wakacji stałam się fanką tego zespołu. Ale, nie znaczy, że nie lubię męskiego wokalu zbytnio. Jak najbardziej, tylko poprostu hmm, dopinguję zespoły rock'owe z żeńskim wokalem, bo porostu są mało znane i rzadziej spotykane, a warto by na nie zwrócić uwagę :).
    Co do zespołów z męskim wokalem, to najbardziej lubię - " Black Veil Brides ", który był pierwszym zespołem grającym tą muzykę, który słuchałam. Bardzo lubię też " Falling In Reverse " oraz " Escape The Fate ", ale od ETF tylko i wyłącznie piosenki za czasów Ronnie'ego Radke, gdyż coś zbytnio nie przepadam za głosem Mabbitt'a ( ale to nie ważne ). Fanatastycznym zespołem jest też " A Day To Remeber ", któży grają tak naprzemian Metalcore i Rock, Pop Punk. To brzmi niesamowicie, a piosenki np " Downfall Of Us All " mają bardzo optymistyczny i energiczny wpływ na mnie ;). Lubię też " Asking Alexandria " & ostatnio polubiłam " Bring Me The Horizon " po za tym lubię też wiele innych kapel w tym klimacie, ale już nie chce mi się o nich tak rozpisywać.
    Wymienię je wszystkie poniżej :)

Moje Ulubione Kapele ( Post-Hardcore, Metalcore i itd. )

- Eyes Set To Kill
    - Picture Me Broken
    - Black Veil Brides
    - In This Moment
    - A Day To Remember
    - Falling In Reverse
    - Escape The Fate
    - Asking Alexandria
    - Bring Me The Horizon
    - The Vaine

• Tation_ said...
    • User
    • 13 Jan 2012, 17:26
    Justcrush pisze:
    Bring Me The Horizon, bo bóg tak chciał.

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć ;)

You will listen to my bad scream \m/
  • Pg.99, Ctts, La Dispute (prześwietne), Fear Before, Hot Cross.

• :)

Bring Me the Horizon i Escape the Fate tez spoko XD

• Bring Me the Horizon :D

• Silverstein

Silverstein <3

• OM&M

Of Mice & Men na pierwszym miejscu zawsze i wszędzie. Potem Breakdown of Sanity, While She Sleeps i wieeeeele innych. ;)

ps. Tutaj jeszcze ktoś żyje w ogóle? :D

YAMAHA RBX270
Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.