• Muzo.pl

Od 12 kwietnia 2012 roku użytkownicy z Polski mogą korzystać z nowego serwisu, który udostępnia muzykę do transmisji strumieniowej. Serwisem tym jest Muzo.pl. Obecnie muzyki będzie można słuchać za pośrednictwem aplikacji na komputer z systemem Windows (do pobrania stąd). Dostępna jest również aplikacja na telefony z systemem Android (do pobrania stąd). Aktualnie katalog muzyczny tego serwisu zawiera blisko milion utworów z największych wytwórni muzycznych, w tym Sony Music i Universal Music. Jeszcze w tym roku baza muzo zwiększyć się ma do 5 milionów utworów.

Muzo.pl oferuje trzy poziomy dostepu do muzyki: muzo, muzo+ i muzoGO. Pierwszy z nich jest poziomem bezpłatnym, w ramach którego można słuchać muzyki z katalogu na komputerze przez 20 godzin miesięcznie. Pakiet muzo+ umożliwia słuchanie muzyki bez limitów czasowych za pomocą aplikacji na komputer z systemem Windows. Pakiet muzoGO zapewnia nieograniczony dostęp do muzyki na komputerze i telefonie z systemem Android (jak na razie). Pozwala również na nielimitowane pobieranie utworów na telefon komórkowy oraz na słuchanie ściągniętych utworów w trybie offline w czasie trwania subskrypcji.

Pakiety płatne (muzo+ i muzoGO) aktywowane są na okres jednego miesiąca i kosztują odpowiednio 9,90 zł i 19,90 zł.

Więcej na temat Muzo.pl można dowiedzieć się tutaj oraz tutaj. Baza tego serwisu jest na razie dość uboga, ale z czasem tych utworów ma być więcej. Aktualnie brakuje także możliwości scrobblowania muzyki do Last.fm, ale trzeba mieć nadzieję, że taka opcja niedługo się pojawi.

Edit: Nie pojawiła się jak na razie oficjalna wtyczka do scrobblowania muzyki z Muzo, jednak użytkownik rysiuuu stworzył nieoficjalną aplikację, która pozwala na scrobblowanie muzyki słuchanej w programie Muzo. Pobrać można ją tutaj.

Edit 2: Pojawiła się wersja aplikacji Muzo na iOS (do pobrania stąd). Otrzymamy w niej 2 tygodnie darmowego okresu próbnego. Za niecały miesiąc ma pojawić się możliwość scrobblowania muzyki do Last.fm z poziomu aplikacji na iOS. Z czasem taka opcja ma pojawić się także na innych platformach. Obecnie trwają także prace nad aplikacją na iPada. Ponadto niedawno baza muzyczna serwisu Muzo.pl powiększyła się o katalog wytwórni EMI.

Facet zaprosił mnie do kina i w połowie drogi pyta mnie: "A stać Cię na bilet..."?...i tak ma być.

FAQ Legal Terms and Policies Polskie forum pomocy The English forum Support Music Manager Music Manager - support System Status
    Edited by Ziomek2000 on 4 Feb 2013, 19:04
  • w zeszłym tygodniu napisałem do adminów muzo czy maja jakieś plany związane ze scrobblingiem i cisza - a inni odpowiadali - nie wiedzą o co biega albo to korporacja jest i bez zgody prezia nie mogą nic powiedzieć - czyli w sumie wieś niestety :(

Všechno je v normálu...
  • Pani Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Testów z Muzo odpowiedziała mi że planują i żeby ich obserwować.To poczekam ,)

Všechno je v normálu...
  • To dobra wiadomość. :)

Facet zaprosił mnie do kina i w połowie drogi pyta mnie: "A stać Cię na bilet..."?...i tak ma być.

FAQ Legal Terms and Policies Polskie forum pomocy The English forum Support Music Manager Music Manager - support System Status
    • MikezPL said...
    • User
    • 30 May 2012, 11:43
    A scrobblowania jak nie było, tak nie ma.

• rysiuuu said...
    • User
    • 26 Aug 2012, 16:28
    Skleciłem na szybko prosty scrobbler. Bez bajerów, ale działa ;)

http://code.google.com/p/muzo-scrobbler/

Have fun ;)

• Dzięki. Dodałem link do tej aplikacji w pierwszym poście. Jeśli znajdziesz czas na usunięcie ograniczeń, o których napisałeś na tej stronie, to na pewno aplikacja znacznie zyska na atrakcyjności i funkcjonalności. :)

• rysiuuu said...
    • User
    • 26 Aug 2012, 21:58
    Hehe daj palec to wezmą całą rękę ;) Na razie poprawiłem scrobblowanie polskich znaków, bo był problem z tym.

Aplikacja miała być prosta z założenia, sklecona w parę godzin. Na razie nie widzę sensu wybajerzania jej, tym bardziej że żeby przeskoczyć tamte ograniczenia trzeba sprawę skomplikować i co najmniej drugie tyle czasu poświęcić na rzeczy które ktoś może kiedyś zauważy, albo i nie ;)

A przede wszystkim to liczę, że pojawi się oficjalny scrobbler w samym muzo - a to zależy m.in. od zainteresowania tym.

• rysiuuu said...
    • User
    • 18 Jan 2013, 16:18

muzo iOS

Pojawiło się muzo na iPhone'a!
    Jakość aplikacji znacznie lepsza niż Androidowej. Polecam!
    - 2 tygodnie darmowego okresu próbnego
    - integracja z last.fm - pojawi się w nowej wersji (za około miesiąc)

Ponadto trwają prace nad wersją na iPada oraz dodaniem wielu nowych funkcjonalności.

• Dzięki za informacje. Jak znajdę chwilę czasu, to napiszę o tym w pierwszym poście.

• rysiuuu said...
    • User
    • 20 Jan 2013, 13:42
    To mogę jeszcze dodać, że baza muzyki obecnie powiększa się o treści wytwórni EMI Music.
    A wbudowany scrobbler last.fm pojawi się z czasem na wszystkich platformach.

• Dodałem informacje, o których napisałeś. Możesz podać odnośnik do pobrania aplikacji Muzo na iOS, gdyż nie mogę jej znaleźć?

• rysiuuu said...
    • User
    • 4 Feb 2013, 16:34
    Dzięki :)

aplikacja na iOS jest na AppStore pod nazwą muzoGO

https://itunes.apple.com/us/app/muzogo/id577133216?l=pl&ls=1&mt=8

• Dodałem. Na stronie tej jest napisane, że aplikacja ta współpracuje również z iPadem. Pisałeś wcześniej, że trwają prace nad aplikacją dla tego tabletu. Ma być zatem jakaś osobna aplikacja tylko dla iPada, czy tą po prostu przystosowano teraz także do tego urządzenia?

• rysiuuu said...
    • User
    • 5 Feb 2013, 18:46
    Obecna wersja nie jest dostosowana interfejsem użytkownika do iPada, layout pozostaje identyczny jak na iPhonie, a więc na iPadzie mamy jakby przeskalowany telefon... Ale funkcjonalnie wszystko działa, można odtwarzać muzykę itp. W przyszłości na iPada będzie dedykowany interfejs użytkownika, jak w podobnych aplikacjach.

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.