Co poza post-metalem ?

• Co poza post-metalem ?

Witam chciałbym wiedzieć jak to jest w Waszym przypadku. U mnie szczerze mówiąc post-metal nie stanowi większości słuchanej muzyki, ale chciałbym wiedzieć, czy większość z Was, oprócz słuchania post-metalu skłania się bardziej ku normalnej muzyce metalowej, czy raczej idzie to w stronę innych gatunków "post" muzycznych.

Bo w moim przypadku jest tak, że "konwencjonalnego" metalu nie słucham wcale, natomiast post-rocka we wszystkich odmianach, a prócz tego wszelkiego rodzaju alternatywnej i niezależnej muzyki.

• Zdefiniuj co to według Ciebie jest "alternatywa"?

' . ' .'. . '.. ∵.' ∴ . :. .∵ . ∴ .' . . ∵: .
  • Miałem na myśli ogólnie muzykę z poza "mainstreamu", niekoniecznie tylko alternative rock.

• xbaertx said...
    • User
    • 23 Jun 2009, 18:46
    geez, tylko nie kolejna dyskusja o tym, czym jest alternatywa ^^

• To nie będę drążył tematu.

' . ' .'. . '.. ∵.' ∴ . :. .∵ . ∴ .' . . ∵: .
  • [spam]

[spam]

Edited by WizZzPL on 18 Nov 2010, 09:52
    • [Deleted user] said...
    • User
    • 25 Jun 2009, 08:57
    hm...u mnie post metal nie jest najważniejszym, najulubieńszym gatunkiem. Generalnie mówiąc słucham metalu, w prawie każdej odmianie (z wyjątkiem deathcore i black metalu). Lubię także wszystko co ma core w nazwie gatunku, tak więc hc, grindcore, post-hc i inne tego typu wynalazki. Ale żeby nie było zbyt monotonnie to sobie dodaję szczyptę elektroniki i klasyki rocka/metalu. A ostatnio zainteresował mnie żywo crust (eh..Disfear:) ) Więcej info na moim profilu rzecz jasna:D

• To wbijaj na Open HC Fest do Piaseczna. Disfear gwiazdą ;]

U mnie z racji że wychowałem się na Sliknot, SOAD, Mudvayne , Disturbed, Drowning Pool to mam sentyment do nu metalu i jak pojawi się jakaś nowa kapela to z chęcią obadam ostatnio takim czymś było M.A.N ze Szwecji. Bardzo lubię pozatym muzyke filmową (OSTy z Alienów boskie) Progresywny Rock/Metal ale tylko te nowocześnie brzmiące np takie Dreamy odpadają czyli (Mastodona, Hacride, Riverside, Ostatnie dokonania Porcupine Tree i Katatonii). Różnego rodzaju mathy czy to cory czy metale. Klasycznego metalu nie słucham poza wyjątkami (Iced Earth). Bardzo Lubię Industrial Metal w klimatach Fear Factory , Sybreed. Do tego bedzie jeszcze Groove Metal (Machine Head , Devildriver, Lamb of God) i modern rock zwany też ActiveRock (Cold , Stereomud)
    Ostatnio też trochę elektroniki słucham Drum And Base / Breakcore (Dieselboy , Enduser, Bong-Ra)
    i nie zapomniany o klimatach HC w różnych odmianach głownie łączone z metalem.

będzie też trochę ambientu (Atrium Carceri)

• [Deleted user] said...
    • User
    • 26 Jun 2009, 13:01
    Chyba niemal na równi z szeroko pojętym post-metalem słucham grindcore'a i wszelkich takich... Nasum kocham nad życie. :)

• a ja z grindcore to kocham Antigamę ^^

• [Deleted user] said...
    • User
    • 26 Jun 2009, 21:10
    Ja słucham na co dzień rocka psychodelicznego i progresywnego z lat 60-70, poza tym cenię wszelakie dark ambienty i inne industriale. Post-metal polubiłem, gdyż jest to chyba najbardziej rozbudowana muzyka w metalu, dla mnie to jest progresja - gdyż post-metal kumuluje sobie naleciałości z wszystkim gatunków, nawet jazzu - dlatego śmieję się z takich bandów jak Dream Theater i ich fanbojów. Poza tym post-metal łączy najlepszy punk z najlepszym metalem, tj sludge/doom + post-hardcore, stąd - pomimo uderzenia i miażdżenia kości, można się w tej muzyce doszukać wiele piękna.
    A Neurosis to bogi.

Pozdrawiam

• [spam]

[spam]

• [Deleted user] said...
    • User
    • 26 Jun 2009, 23:40
    Chodzi o stosunek ich i stosunek fanów - gloryfikacja Dream Theater jako najlepszego bandu wszech czasów. W dodatku nagrywają klasyczne utwory i płyty np. Pink Floyd czy King Crimson w swoich wersjach - to już obraza, a fan DT tylko przytaknie - że lepsze od oryginału!

• Majter_bdg pisze:
    Sissit pisze:
    dlatego śmieję się z takich bandów jak Dream Theater

O właśnie. Z całym szacunkiem dla fanów DT, ale ten jak i wiele innych zespołów reprezentujących tzw. metal progresywny, z progresem za dużo wspólnego już niestety nie ma.

Nudna muzyka techniczna ;/
    nie lubię i dla mnie są przereklamowani strasznie.
    a co mnie urzeka w post metalu? oczywiście moc i brzmienie o wiele cięższe niż w klasycznym metalu ^^

Lubie też muzykę dziwną i nietypową np Stolen Babies ;]

• Czego słucham poza post-metalem?
    Jestem skłonny określić siebie mianem ołpenmajnda:p słucham wszelakiej maści muzyki atmosferycznej, post-rocka, ambientu, doom metalu, szeroko rozumianej muzyki progresywnej. Do tego mam szacunek dla klasyki rocka, minimalistycznych odmian elektroniki oraz dla najważniejszych kapel metalowych.

Nie lubię: hip hopu, tzw. muzyki dyskotekowej, popu, indie, większości odłamów muzyki punkowej, oraz mainstreamu (od Green Day przez Metallicę, aż po Radiohead: p)

• U mnie buczą drony i industriale, straszą dark ambienty. Słucham sporo neofolku z Di6 na czele, trochę martialowych rytmów, klimatów spod znaku Dead Can Dance... Wychowałem się na metalu od NWOBHM (kto pamięta co to za skrót...) po death, grind, black.

• Ne Wave Of British Heavy Metal
    nie słucham a wiem ;p

• nie dziwie się, stare dzieje. Pytanie retoryczne i 5+ za odpowiedź. To ja dorzucę korzystając z tego, że jestem na antenie klimaty Siouxie & the Banshees, Joy Division, Bauhaus, Stranglers... Kurde mógłbym jeszcze ale to nie licytacja na allegro.

• gab136 said...
    • User
    • 1 Sep 2009, 12:48
    Slocham glownie rocka, troche metalu i czasami, ale rzado elektroniki (The Prodigy, Massive Attack, The Crystal Method). Nie lubie komercji.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 1 Sep 2009, 18:33
    gab136 pisze:
    Nie lubie komercji.

nie to, żebym się czepiał, ale niefortunnie to dość wygląda z toolem na pierwszym miejscu i tym avem :]

• [spam]

[spam]

• simHSF said...
    • User
    • 2 Sep 2009, 10:04
    Oprócz post metalu? Wszystko :D

• [spam]

[spam]

• Majter_bdg pisze:
    co oprócz post-metalu? Rome :D

Jak dla mnie nagrali płytę roku:)
    A w temacie - większość gatunków metalu, od tych najlżejszych po najcięższe, zahaczając o grind (tu głównie Napalm Death i Carcass). Poza tym rock (głównie ten klasyczny, lata 60-te i 70-te), troszkę neofolku, country (pojedynczy wykonawcy) i od paru miesięcy wkręcam się w jazz;)

• Ostatnio odkryłem ciekawy mathcore pochodzący ze Szwecji.
    Ciekawe jaest to że grają tylko na perkusji (sztuk 1) Gitara (Sztuk 1) i wokalista.
    po 6 przesłuchaniach nadal nie wylapuje kawałków taki chłopaki tworzą chaos. ale jak się wsłuchać nie takie to bez sensu jak się wydaje na pierwszy rzut ucha
    wydali jeden pełny album Omega 2008 r

nazywają się Digression Assassins

http://www.myspace.com/digressionassassins

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.