Dyskusje.fm XIV - Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

• -sin said...
    • User
    • 14 Apr 2010, 20:01

Dyskusje.fm XIV - Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Jeśli chcesz porozmawiać o miejscu pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przyczynach katastrofy samolotu TU-154, lub na inne tematy związane z sobotnią katastrofą - zapraszamy do dyskusji w tym wątku. Aby zachować porządek prosimy o nie poruszanie powyższych tematów w shoutboksie grupy. Dziękuję.

"Po trzech dniach bez programowania, życie staje się pozbawione sensu."
    Edited by -sin on 23 Apr 2010, 15:15
    • [Deleted user] said...
    • User
    • 14 Apr 2010, 20:40
    Lepiej późno niż wcale, choć i tak większość już wypowiedziała się w szałcie i nie pozbiera się już tych wiadomości.

• no to ja zapraszam do dyskusji ;d

Kaczyńsky na Wawel~! ;d

• No i można by powiedzieć, że żałoba już się zakończyła , bo już od nowa spory, nie rozumiem, co komu przeszkadza, gdzie spocznie ciało Prezydenta?! Widać jak Polacy są solidarni...Prostesty, to już szczyt żenady.

• vebrius said...
    • User
    • 14 Apr 2010, 21:26
    Prawda! Te całe skandowanie "Powązki" z szyderczym uśmiechem na twarzy, to szczyt zawiści i przejaw prostactwa. Naprawdę nie rozumiem tego show i dam sobie łeb uciąć, że ci co się tak pultają, tak naprawdę w dupie mają kto tam leżał i czym na ten pochówek zasłużył. A tak w ogóle, to ta bulwersująca się ekipa daje świetną reklamę naszego społeczeństwa na cały świat. Leszek był mi obojętny, ale jakby nie było chłop leży w kawałkach, ludzie złapali mentalne zawiechy, góra zadecydowała Kraków więc... po kiego wała te przedstawienie?Zbyt nudno jest w kraju czy co? Ludziom się czasem w dupach przestawia, ale żeby jeszcze pociskać w zmarłego, który tak naprawdę cudów nie uczynił, ale nie przyniósł wstydu jak jego poprzednik. Takie jest moje zdanie i na tym swój udział w tym topicu zakończę.

Tak trudno zrozumieć, że jest więcej perspektyw niż ta którą masz, że można życie brać za twarz.Ty żyjesz szlaczkiem na perłowo, ja walę prosto w lęk. Kto jest lepszy kto gorszy? Nikt! Otwieram nowe drzwi, idę tam gdzie nie był nikt. Nie stój jak dziś, ja do tego nie mam nic, wolę iść, poczuć, pluć, będę trwać, a nie klaskać sobie i czuć się jakbym był Bogiem.
  • Kaczyńskiego na Wawelu nie widzę.
    śmierć to nie zasługa.
    szczególnie, że bohaterska śmierć to nie była. tragiczna, ale nie bohaterska.
    dla kraju wiele więcej nie zrobił.

strajkować nie ide, ale z całą pewnością nie popieram.

/ Krakowianka? nigdy w życiu! /

" close your eyes and keep your mind wide open. "
    • [Deleted user] said...
    • User
    • 14 Apr 2010, 22:28
    U mnie - jak wyżej. Przytoczę jeszcze pewną wypowiedź z polskiego forum Depeche Mode, która moim zdaniem w zwięzły sposób podsumowuje sprawę.

Wawel to miejsce dla wybitnych jednostek, wielkich Polaków. To nasz skarb, Polaków, a nie pary prezydenckiej czy jakiegokolwiek polityka/duchownego. To nasza własność narodowa.

Kaczyński NIE BYŁ wielkim Polakiem! Nic się nie zmieniło po jego śmierci, ocena jest ta sama - był słabym prezydentem i do tego prezydentem tylko części Polaków.

To jest normalny motyw, że po śmierci człowieka przypominamy sobie tylko dobre aspekty jego życia. Jedna jego cecha, na pewno pozytywna, choć może nawet nieco przesadnie wyostrzona, to patriotyzm i miłość do kraju. W to jestem w stanie uwierzyć. Ale to za mało, żeby go chować obok Piłsudskiego. Kompletnie NIE TA LIGA!!! Przy pierwszej lidze Piłsudskiego, Kaczyński to okręgówka.

• [spam]

[spam]

Edited by hjbardenhagen on 26 Dec 2010, 06:58
    • [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 07:26
    @dpch_mod: ogólnie się zgadzam, ale argument " do tego prezydentem tylko części Polaków." wysuwany ciągle wobec byłego prezydenta jest trochę śmieszny - prezydent nigdy nie będzie dosłownie reprezentantem całego narodu chyba, że ktoś sfałszuje wybory tak, żeby ktoś dostał 100% poparcia przy 100% frekwencji:) Więc albo mówimy, że Prezydent RP z urzędu jest reprezentantem Polaków albo, że jest tylko jakimś tam urzędnikiem wybranym w głosowaniu większościowym;]

EDIT: i jeszcze taka ciekawostka mała:
    http://wolnemedia.net/?p=21172
    http://wolnemedia.net/?p=21166
    tylko błagam, nie traktujcie tego jak jakiegoś spiskowego bełkotu, ale przemyślcie RACJONALNIE tę sprawę - wyciągnijcie wartościowe treści z tego i skonfrontujcie z tym co się mówi w mass mediach. Miłego dnia.

• dpch_mod pisze:
    Ale to za mało, żeby go chować obok Piłsudskiego. Kompletnie NIE TA LIGA!!! Przy pierwszej lidze Piłsudskiego, Kaczyński to okręgówka.

Piłsudski był idealny? Albo czerpiesz wiedzę z podręczników od historii, albo jesteś wielkim przeciwnikiem Kaczyńskiego. Dzięki komu powstało wiadomo jakie muzeum w Warszawie? Dla mnie to wielka zasługa, chociaż jestem przeciwnikiem poglądów byłego prezydenta, to moim zdaniem należy mu się pochówek na Wawelu. To muzeum to tylko pierwszy lepszy przykład, Polakom zawsze źle, wpierdalają się w nie swoje sprawy, tak jak w tym przypadku. Kościuszko też był idealny? Mickiewicz był idealny? "Nie ta liga" - nie mogę czytać tego wykreowanego przez mass media bełkotu.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 12:36
    @ManiekBiatch - słuchaj, ale porównaj ich osiągnięcia co? Zbudowanie muzeum powstania a bycie wodzem narodu i stanie na jego czele w czasie odrodzenia się państwowości polskiej po stu iluśtam latach zaborów to z deka inne sprawy okej? NIe chcę tutaj w żaden sposób dokopywać Lechowi Kaczyńskiemu ale gdyby umarł śmiercią naturalną to by raczej nikt nie proponował Wawelu, proste. Zresztą, swoją drogą to już bym Wawelu nie ruszał i nikogo więcej tam nie dokoptowywał, tyle.

• A później uderzyła woda sodowa do głowy i w 1926 zamach stanu.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 14:20
    WinylowaPlyta pisze:
    No i można by powiedzieć, że żałoba już się zakończyła , bo już od nowa spory, nie rozumiem, co komu przeszkadza, gdzie spocznie ciało Prezydenta?! Widać jak Polacy są solidarni...Prostesty, to już szczyt żenady.

Podpisuję się obiema rękoma. Ten cały protest pseudo-Polaków jest wybitnie żałosny i, przede wszystkim, nieetyczny w czasie żałoby narodowej. Cieszę się, że przynajmniej na tym forum większość ludzi jest normalna. (wejdźcie sobie na onet, czy gdzieś, jeśli nie wiecie o czym mówię).

• Nie porównujmy Kaczyńskiego do Piłsudskiego.
    Jestem przeciwnikiem pochówku na Wawelu, gdyż Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, jest rodowitym Warszawianinem, odmówił honorowego przyjęcia obywatelstwa Krakowa.. Samo odmówienie przyjęcia tego obywatelstwa zamyka sprawę pochówku w tym mieście.. Myślę że nacisk pana Jarosława zaważył na miejscu pochówku.. Sądzę że śp. Lech Kaczyński nie chciałby być chowany gdzie indziej niż w Warszawie.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 14:24
    pawelradzio pisze:
    A później uderzyła woda sodowa do głowy i w 1926 zamach stanu.

Nie woda, ale przede wszystkim nieopisane walory polskiego parlamentu przypominającego podobno bardziej chlew/kurnik niż salę obrad;]
    Zamach nie był niczym dobrym, ale nosił znamiona konieczności w sytuacji niedowładu parlamentu i konieczności zdecydowanej i dynamicznej odbudowy kraju. Nie bronię sanacji, bom demokrata, ale sugerowanie, że to jakaś prywata to gruba przesada.

• http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#m=6599651,c=1

Wreszcie jakaś trzeźwa, krytyczna opinia okiem fachowca, bez zbędnego płaczu i emocjonalności na potrzebę kamer.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 15:06
    Piłsudski był idealny?

Piłsudski nie był idealny, ale chyba nie można porównywać jego osiągnięć do tych Kaczyńskiego. Zresztą Keenesh już na to odpowiedział.

Kaczyński zginął lecąc do Katynia - to wystarczy. Jego śmierć może stać się symbolem pamięci o tym miejscu i tej zbrodni.

Jeżeli lot do Katynia jest wystarczającym powodem do pochówku na Wawelu, to dlaczego nie dotyczy to pozostałych ofiar tragedii? Tymbardziej, że (przynajmniej w moim mniemaniu) na pokładzie samolotu znajdowały się osobistości bardziej zasługujące na to miejsce niż Kaczyński.

@Keenesh - jasne, masz rację. Ale z tego co pamiętam to Kaczyński miał w chwili śmierci około 20% poparcia według sondaży. To jednak trochę mało, nie? Nie było nawet pewne, czy przejdzie do drugiej tury nadchodzących wyborów prezydenckich. Chodzi o to, że miejsce na Wawelu nie jest byle czym i że jeżeli mamy tam chować prezydenta, powinien być to człowiek wybitny o wielu przełomowych zasługach dla kraju, cieszący się trochę większym powodzeniem niż Lech.

Jestem przeciwnikiem pochówku na Wawelu, gdyż Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, jest rodowitym Warszawianinem

To też jest konkretny argument, o którym nie wspomniałem wcześniej. Teoretycznie rozwiązujący wszystko - Warszawianin, to Powązki a nie Wawel.

Tak jak ktoś napisał na jakimś portalu, a ja się z tym również zgadzam: Ostatni Polak, który zasługiwał na miejsce na Wawelu, zmarł 2 kwietnia 5 lat temu.

Ja się tym tak nie bulwersuję, w rzeczywistości już praktycznie jest mi wszystko jedno, gdzie to się odbędzie, na początku jednak byłem mocno wkurzony i zaskoczony. Tutaj natomiast piszę to wszystko w ramach wymiany opinii i dyskusji, a nie narzekania.

• [Deleted user] said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 15:20
    dpch_mod pisze:
    Ale z tego co pamiętam to Kaczyński miał w chwili śmierci około 20% poparcia według sondaży. To jednak trochę mało, nie? Nie było nawet pewne, czy przejdzie do drugiej tury nadchodzących wyborów prezydenckich. Chodzi o to, że miejsce na Wawelu nie jest byle czym i że jeżeli mamy tam chować prezydenta, powinien być to człowiek wybitny o wielu przełomowych zasługach dla kraju, cieszący się trochę większym powodzeniem niż Lech.

NIe pisałem tego pod kątem pochówku, jedynie jako zasada - bo z zasady prezydent jest reprezentantem narodu. To tak jak z domniemaniem znajomości prawa wśród obywateli - wiadomo że mało kto poza prawnikami zna dokladnie prawo, ale takie jest założenie (skądinąd słuszne w obu przypadkach moim zdaniem)

• Może i nie powinien zostać pochowany, ale jeśli będzie to każdy Polak powinien to uszanować, bo to co się obecnie wyprawia to nic tylko żenada narodowa.

• Mysloholiczka pisze:
    Podpisuję się obiema rękoma. Ten cały protest pseudo-Polaków jest wybitnie żałosny i, przede wszystkim, nieetyczny w czasie żałoby narodowej. Cieszę się, że przynajmniej na tym forum większość ludzi jest normalna. (wejdźcie sobie na onet, czy gdzieś, jeśli nie wiecie o czym mówię).

Pseudo Polacy- trafne określenie. Cały świat na Nas patrzy. Cały świat z zachwytem i nie dowierzaniem podziwia jednoczących się Polaków, ale dlaczego muszą patrzeć również na to co w ogóle nie powinno istnieć?! Na te spory, waśnie i protesty o miejsce pochówku? Posłuchajcie siebie, to śmieszne! Jak tak można się zachowywać w okresie żałoby narodowej?! No jak!
    Wszyscy deklarują zmianę siebie, zmianę na lepsze, po tragediach, katastrofach i co? Jesteście lepsi? Jesteście dobrzy? Takim postępowanie nie zmienicie ani siebie, ani innych dookoła. Zastanówcie się nad sobą.

• Komentarze odnośnie pochówku są w większości żałosne. Ale to przecież takie polskie! Ale dlaczego nie? Przecież tak fajnie robić z całego narodu bandę ludzi, którzy nawet nie potrafią się zachować w danej sytuacji, bo nawet wtedy ziejemy złością i zazdrością. Niewielu z nas ma szanse osiągnąć tyle co Lech Kaczyński, niewielu może powiedzieć, że dba o kulturę polską, honor i system wartości, które przez wpływy zachodnie tracą należną pozycję. Ale racja, przecież bez odpowiedniej aparycji kompletną głupotą jest dbać o honor Polaków, którzy wolą by reprezentowali ich tacy ludzie jak Tusk, który niemalże gotów byłby lizać buty Obamie i Putinowi.
    Jak na Wawel nie zasługuje człowiek, który był najlepszym prezydentem do tej pory, który zginął lecąc do Katynia, i tym samym spełnił swoje marzenie- sprawił, że cały świat poznał to miejsce. Nie dbał o ładnie słówka, tylko o prawdę, o której zresztą potrafił pięknie mówić, ale go nie słuchano.
    Lech Kaczyński zasługuje na Wawel, jak wam coś się nie podoba to może zaczniemy oceniać wszystkich, którzy zostali tam pochowani i poprzez wspólną inicjatywę ludową pozbędziemy się osób, które tam leżą a też mają swoje plamy w życiorysie? Zachowajcie się wszyscy z godnością i szacunkiem, rozumiem, że straciły te pojęcia na wartości, ale może warto do nich wrócić.

Nie chciałam nikogo obrazić, ale cała ta sytuacja od fałszywego zachowania mediów, po ogół zachowujący się sztucznie, albo głupio zaczyna mnie wkurzać. A już hasła w stylu "Bogu dzięki, że Tusk wtedy nie leciał" doprowadzają mnie do szewskiej pasji, bo tak fajnie przecież, że zginęło tylu mądrych i ważnych ludzi, ale-alleluja!- Tusk nadal jest i strat żadnych nie ma.

Jestem niewolnikiem własnych obsesji i fascynacji...
    • lil__ said...
    • User
    • 15 Apr 2010, 15:50
    Królów chowano tam jedynie dlatego, że byli królami, nie musieli się wyróżniać absolutnie niczym, więc nie rozumiem wogóle o co to zamieszanie.

• Spokoju nie daje mi jeszcze jedno. Bo pani Jadwiga Kaczyńska nic nie wie o śmierci syna, podobno codziennie pyta się "Co z Leszkiem"..Wydaje mi się że nie wyraziłaby zgody na pochówek jej syna na Wawelu.

• Problem w tym że jak pani Jadwiga dowie się co się stało z jej synem, to momentalnie jej życie może się skończyć. . . Ale kiedyś w końcu będą zmuszeni jej to przekazać.
    Bo niektórych ludzi zazwyczaj po to się chowie na Wawelu, za jakieś większe zasługi, niż sama śmierć. . .
    Też ogólnie tego nie popieram, ale nie skanduję i nie protestuję, co jest karykaturalne. Poza tym śmierć tych ludzi nic w tym kraju nie zmieni prawdopodobnie. . . Ich śmierć może iść na marne.

It's my lost dream. . . I can't run away from dark. . .
  • Zresztą nikomu z nas Kaczyński miejsca pewnie nie zajął. Nie rozumiem idei tych kłótni.

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.