Nightwish z Tarją czy Anette?

• Nightwish z Tarją czy Anette?

Którą "wersję" Nightwish preferujecie?

Jesteście za operowym głosem Tarji Turunen, czy bronicie "nowego" NW z Anette Olzon? Jak oceniacie kontrowersyjną wymianę wokalistki?

"Hey! Put your middle fingers up and raise your fuckin' hands in the air!"
  • Ja preferuję Nightwisha z Tarją. Anette też ma dobry głos, a już szczególnie w duecie z Laurim w piosence October and April, ale w Nightwishu samym w sobie lepiej jakoś leżała mi Tarja...

Smoking kills but only love can break your heart.
  • Zdecydowanie bardziej cenię możliwości wokalne Tarji..

"Hey! Put your middle fingers up and raise your fuckin' hands in the air!"
  • Ja tak szczerze mówiąc lubię słuchać Nightwisha i z Tarją i z Anette,
    aczkolwiek Tarja ma zupełnie inny wokal, no bo operowy, co daje
    taki inny nastrój. Ale piosenki z głosem Anette wcale nie należą do złych.
    No to całe moje zdanie na ten temat :) Obie są dobre, ale Tarja nieco lepsza.

• ...

Chyba wszyscy wolą tą wersję zespołu z Tarją. Zresztą się nie dziwię, bo również do nich należę xde

• Choć wielbię głos Tarji, lubię obie "wersje" wokalu NW. W jednej piosence lepiej brzmi Tarja, w drugiej Anette, dlatego nie umiem wybrać, która dla mnie jest lepsza.

• Dużo bardziej lubię starego Nightwisha z Tarją. To była symfonia, epickość, miód na uszy. Wybitni, jedyni w swoim rodzaju. Tarja sama nie ma takiego klimatu, a nowy Nightwish? Cóż, zły nie jest. Myślę, że to zasługa dobrych utworów na 'DPP' - szybko wpadają w ucho i zostają w głowie na długo. Natomiast sama Anette do gustu mi nie przypadła. Po pierwsze nie bardzo pasuje do zespołu wizerunkowo. A po drugie głosu wcale rewelacyjnego nie ma - posłuchajcie koncertówek. Szczególnie stare utwory jej nie idą, jak słyszałam jej wykonanie 'I wish I had an angel' bodajże, to mało z krzesła nie spadłam. Ale cóż, w końcu to Szwedka nie Finka! ;]

• Amareos said...
    • User
    • 7 Oct 2011, 19:11
    Myślę podobnie jak przedmówczyni. Tarja miała swój styl,te suknie, długie a'la płaszcze, poważnie,ale za razem mrocznie. I ten śmiechowy żółty mikrofon ! Pasowała do zespołu ( a szczególnie do Tuomasa :D ),a jej duety z Marco...cud miód i orzeszki. ^ A Anette po przefarbowaniu na blond to jedna,wielka porażka. Jakieś spódniczki w kratkę (gdzieś widziałam) i kokardki we włosach...pffe ! Masakra... Ale co kto woli...

• Amyyy97 said...
    • User
    • 2 Nov 2011, 18:52
    Ja wolę i Tarję i Anette.Obie mają piękne głosy,każda też do tego zespołu coś wniosła.Zdaje mi się,że ludzie nienawidzą Anette bo zajęła miejsce Tarji,ale to jest moje zdanie. :D

• Tarja

You wanna be a superstar... You gonna have to check out the style.
  • Lubie obydwie wokalistki ale głos Tarji mi się bardziej podoba oraz z Nightwishem kojarzy.

• Wokalnie Z Tarja , ale słuchowo z Anette :D

"Bo nie sztuka jest kochać za wielkie rzeczy, od święta. Ważne jest to, jaki ktoś jest na co dzień, bez okazji." Ville Valo <3
  • Z Tuomasem ;), wokal nie ma większego znaczenia jak długo maestro pisze muzykę i liryki

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.