GUH Best of 2008

• honzzaq said...
    • User
    • 7 Dec 2008, 20:22

GUH Best of 2008

tak, milánci a milánky,

když už tady máme to "oficiální" last.fm best of 2008, mohli bychom si opět po roce udělat i menší gympláckou anketku podobného ražení, pročež se vás ptám na nejlepší

- kapely roku 2008
    - alba roku 2008
    - koncerty roku 2008
    + co vás v roce 2008 zklamalo a nasralo
    (kapely, alba, koncerty a cokoli související s hudbou)
    + se nám ve volné kategorii samozřejmě můžete svěřit s čímkoli, co nespadá do výše zmíněných škatulek :)

• RickX said...
    • User
    • 7 Dec 2008, 20:41
    já už sem ten žebříček desek naštěstí jednou dělal, tak to bude rychlovka :D

moc nechápu ten pojem kapely roku tak to přeskočím.

nej alba bez pořadí:
    amadou & mariam - welcome to mali
    sigur rós - međ suđ í eyrum viđ spilum endalaust
    flying lotus - los angeles
    the black keys - attack & release
    beck - modern guilt
    air france - no way down
    b. b. king - one kind favor
    gregor samsa - rest
    the roots - rising down
    martina topley-bird - the blue god

koncert: byl sem akorát na The Cure v Praze..

zklamalo, nasralo:
    - příšerná deska The Cure
    - strašná deska Panic At The Disco
    - momentálně "in" posedlost "vosmdesátkovejma synťákama a barevnejma hadrama"

nejlepší písnička roku 2008: amadou & mariam - sabali

nejhorší okamžik roku 2008: smrt Richarda Wrighta

• honzzaq said...
    • User
    • 7 Dec 2008, 21:09
    rick: já osobně to beru jako kapely, které jsem nejvíc poslouchal, nemusí to být aktuální

protože novou hudbu moc neposlouchám (proč taky, když ta nejlepší už vznikla :), musel jsem zvolit alternativní přístup k žebříčkům, tak je berte s rezervou

kapely roku 2008:
    - pennywise (protože mi vydrželi dlouho a protože je to kurevský nářez, přestože jejich nové album za moc nestojí)
    - nofx, rancid a reel big fish (protože pivo, (ska-)punk a recese)
    - hooverphonic (protože mě dovedli přesvědčit o tom, že morcheeba s massive attack nejsou nejlepší trip-hopové kapely)

alba roku 2008:
    - soundtrack k filmu wanted (protože je to béčko s áčkovou akcí, a jako takový si ten film žádá náležitě řízný soundtrack)
    Roll Away od back door slam (vydáno sice loni, ale objeveno až letos, a zařazeno proto, že tihle pánové jsou sice staří stejně jako já, ale vyprodukovali jednu z nejlepších bluesrockových desek, kterou jsem kdy slyšel)
    - days of the new I. od days of the new (je sice z roku 97, ale ve srovnání s ním jsou unplugged od nirvany a alice in chains sračky)

koncerty roku 2008:
    - pennywise koncem srpna v lucerně (kolikrát v životě se vám stane, že jste na pódiu se svou nejoblíbenější kapelou a skočíte si šipku do diváků a nerozbijete si držku?)

zklamala mě nová alba:
    - reason believe od pennywise (od někoho, kdo v pražské lucerně křičí Fuck Authority, bych čekal větší nářez. ale tak už ani basák nezvrací do diváků, tak čemu se vlastně divit))
    - appeal to reason od rise against (myslím si, že lepší album než Siren song of the counter culture už z nich nevyleze a že spadli do mainstreamu)
    - od nine inch nails (instrumentální ghosts mi k nin nesedí, a the slip jsem slyšel asi dvakrát a nezaujalo)
    - black ice od AC/DC (protože některá alba jsou nepřekonatelná a oni jich mají několik, a je poměrně těžké po 30 letech překonávat sám sebe (takže to je takové očekávané zklamání))

dále mě tradičně zklamala vystoupení různých studentských kapel na míru, soundtrack k filmu juno, a to že mi tlapa sebral ukořistěnou kytaru či basu na johnnyho narozeninách v mařatském kulturáku.

do volné kategorie bych zařadil, že mě sere, jak ve spoustě hospod hraje muzika moc nahlas a že velká část té muziky stojí za hovno (mír, tomáč). naopak bych vyzdvihl hudební kulisu na ST Baru a občas na vertigo, když pustí něco z toho DVD, co jsem tam kdysi dávno dotáhl.

• takže: zdá se mi že s dobrými alby to jde čím dál víc od mrdu k mrdu, rok 2006 a 2007 hodnotím retrospektivně jako dost hrubé, narozdíl od 2008...

"alba" roku:

Protest the Hero - Fortress

Thrice - The Alchemy Index vols. III and IV - Air and Earth

Zebrahead - Phoenix

The Sound of Animals Fighting - The Ocean and Sun

Hawthorne Heights - Fragile Future

H20 - Nothing to Prove

Objevy roku:

The Gaslight Anthem
    Damiera
    Portugal.the Man
    Hawthorne Heights
    Alexisonfire
    Therefore I am

Gig roku:

Anti-Flag + Bílý Talent v praze (červen), když už to stálo tolik peněz tak je vhodné to zmínit :D

jinak sem celý rok poslouchal mazané alba z let 2006/7 ( Poison the Well, Brand New, The Fall of Troy, Bloc Party, FATA, Dredg, Tool atd.)

a zklamání roku? hmm, je toho dost, namátkově Bloc Party...

• pro mě kapela roku From Autumn To Ashes do které sem se totálně
    zažral...paradoxně se letos rozpadla:D

jinak alba roku podle mě
    Appeal to Reason - Rise Against - možná trochu mainstream, ale já ty jejich kytary a ten hlas prostě možu..
    Nothing to Prove - H2O - nářez prostě
    Raise the Dead - Phantom Planet - a oddech ideální
    The Bright Lights of America - Anti-Flag - opět mě nezklamali..ikdyž už měli lepší alba....

níže uvedené se mi hodně líbilo, ale úplně best to není
    Scream, Aim, Fire - Bullet for My Valentine
    Fortress - Protest the Hero - do tohohle se čím dál víc dostávám, takže kdyby se toto sumárum dělalo na konci prosince, tak sou určitě v best deskách:)
    The Bedlam in Goliath - The Mars Volta
    Rotation - Cute Is What We Aim For
    Donkey - Cansei de Ser Sexy - počáteční nadšení se velmi rychle oposlouchalo:D

zklamali mě celkem noví Alkaline Trio, The Living End, From First To Last, The Offspring, nelíbili se mi ani Foxboro Hot Tubs

akce roku Agnostic Front na míru, to byl fakt nejlepší konc jaký sem kdy na míru zažil, naprostý masakr....no a pak Anti-Flag a Billy Tallent v Incheba Areně či kde:D....v klubu by byli Anti-Flag lepší, škoda....

• maxtej said...
    • User
    • 8 Dec 2008, 08:22
    tak ja teda taky neco nabídnu

kapely:
    pro mě letos s přehledem Moloko, ty jsem poslouchal do zblbnuti.
    pak Radiohead, ti jsou pro mě kapela roku uz asi osm let a zrejme to tak bude pokračovat až do mé smrti...
    No a ještě jsem ostudně až letos objevil Muse...

alba: prvni misto Portishead, zbytek bez poradi, spis co mě zaujalo:

Portishead - Third (psycho)

Elbow - Seldom Seen Kid (doporučuju klip ke Grounds Of Divorce)
    Nick Cave and The Bad Seeds - Dig Lazarus Dig
    The Verve - Forth (celkem nečekaně)
    Scarlett Johansson (ano, ta herečka) - Anywhere I Lay My Head (zcela nečekaně!)
    pak jiz zmineni Mars Volta a Flying Lotus.
    tesim se, az si poslechnu noveho Trickyho... zatim jen par songu

pak uz moc nevim, novinek jsem letos tolik neposlouchal, možná jsem na něco zapomněl...

koncert:
    Hooverphonic na Flédě a asi ještě Longital ve Staré Pekárně... a koncerty o filmovce na Míru byly super, ale možná jsem byl moc ožralý na to, abych to aspon trochu objektivně vnimal... to samé u Sunshine na Zelené vodě (tam jsem byl stoprocentně moc ozraly na to, abych cokoliv vnimal :) ale pařil jsem nejvic.

Nasralo mě, že jsem se letos nedostal do Trutnova.
    Nasrali mě Coldplay. Začínám na ně být alergický, přestože je mám vlastně celkem rád. Nevim no, asi je to tím, že se furt o nich strašně píše a mluví jak jsou nejlepší kapela na světě atd... už je to trochu moc.
    Zklamali mě Placebo... nikoli aktuální. Nikdy jsem je neposlouchal, ale řekl jsem si, že by to třeba mohlo byt dobré, tak jsem si to postahoval, pustil první album a přišlo mi to zcela hrozné... dál už jsem se nějak nedostal... možná jsou další alba lepší.

momentálně mě ještě sere, že mi nejde uploadnout obrázek do profilu :/

objev roku: PSH :DDD spíše znovunalezení

• maxtej said...
    • User
    • 8 Dec 2008, 08:23
    doprdele, jaka slohovka...

• RickX said...
    • User
    • 8 Dec 2008, 15:05
    maxtej said:
    Scarlett Johansson (ano, ta herečka) - Anywhere I Lay My Head (zcela nečekaně!)

taky mě to překvapivě bavilo

• Giblma said...
    • User
    • 8 Dec 2008, 16:24
    nepříliš aktuální (co se ke mně letos dostalo), ale přesto žebříček (protože mě posledních pět let fakt nebaví shánět, případně stahovat novou hudbu - ano, já a počítač nejsme přátelé a nebojím se to přiznat).

nej alba:
    The Clash: London Calling (stydím se, že jsem objevila tak pozdě, nicméně je to boží a vrčím už si v tom asi posledního půl roku)
    Radiohead: In Rainbows (zase se posunuli někam jinam a je to sakra dobré)
    Nick Cave: Dig!! Lazarus, Dig!! (trvrdší a neučasanější podoba tohoto pána se mi velmi líbí)
    The Hives: Black and White album (nejen díky koncertu musím konstatovat, že to má pořád koule)
    Marsl Volta: Bedlam In Goliah (stará dobrá psychadelie)
    Flamengo: Kuře v hodinkách (možná nejlepší české album všech dob. pro mě perfektní spojení Kainarových textů a rock-jazzové hudby)
    Petr Novák: nějaké best-ofko (jedno z mých vařících cd. hrozná nostalgie, protože když jsem byla malá, hrálo to u tatíka pořád a já zjistila, že i přes nechutně naivní texty to má něco do sebe)
    The Good, the bad and the queen: Damon je génius a stejnojmená píseň absolutně dokonalá)
    Arcade fire: Black Neon (jedno z mála druhých alb současných band, které překonalo debut)
    Franz Ferdinand: raritní nahrávky a béčka (objeveno s velkou radostí v hloubi mých hudebních složek)
    noví White Stripes
    The Smiths: Meat is Murder (sice moc osmdesátkové, ale dobré)

evergreeny empéstroje:
    The Libertines: Up the bracket, The Libertines (možná nejlepší indie kapela všech dob)
    Blur: 13 (nejlepší bléři)

zklamalo/nasralo:
    noví The Racounters (už to není takzábavné)
    New Rave (vím, není to aktuální, ale míchání osmdesátek s kytarama mě fatk neba)

nej koncerty (bylo jich moc, takže jen něco):
    Joe Cocker, leden, Praha (často se vám nepoštěstí vidět pána, který jako jeden z mála přežil Woodstack)
    Sto zířat, Trutnov (moc často se mi nestává, abych se stala hysterickou puberťačkou)
    Jiří Shmitzer, Trutnov (slyšet desetitisícový dav, jak se dožaduje Prdele má něco do sebe)
    Nějaká balkánská dechovka, Trutnov (na závěr, kdy za zvuků titulní písně z Kosturicova Undergroundu skupina sešla z podia a prošla s publikem za zády celý areál, jen tak nezapomenu.

• ohledne zminenych Mars Volta musim rict ze me prekvapil smer jakym se vydali ale nastesti ne neprijemne
    dale zmineni AC/DC a Black Ice neni vzhledem k ocekavani tak spatne ( cekal se celkem fekalii )
    nezmineni Opeth se vyvedli jak se patri a tak nezbyva nez tleskat
    a otevrel bych tema pythonovsky receno " lehke zabavy " a to konkretne ve dvou pripadech: You dont mess with Zohan...epesni parodie na lecco a leckoho se skvelym nametem a druhy pripad Tropic Thunder ktera neni tolik vydarena ale uz kvuli T. Cruisovi o jeho roli to stoji za zkuknuti ( lepsi roli jeho osoby sem nezazil )

dearest of all your friends Joint
  • tooooz jakasi anketka--

Nooo toz aj Johny taky nahodi neco co tak trochu je i není aktualni, ale je to asi muzika ve které si jede letos asi nejvic...zas je to bez poradí:

Bassement Jaxx - The Singles
    Royksopp - Melody A.M.
    Le Tigre - This Island
    Cansei de Ser Sexy
    Architecture In Helsinky- In Case We Die
    Turbonegro
    The sounds
    Digitalism - Idealism
    Goldfrapp - Supernature
    Anis - La chance
    United Flavour - Unity
    ..abych řekl pravdu je strašne tezke se s tim srat a vybirat co sem poslouchal neradej a nejvic, bo to mícham uplně vsemi styly a tak to sou vlastne jen veci co si posledni dobou rad poustim.
    ..a sorac..nak obcas nevim co s diakritikou:-D

• honzzaq said...
    • User
    • 8 Dec 2008, 20:04
    noví whitestripes vyšli letos? tak to je další placka do škatulky zklamání.

• něco jako kapel roku:
    MGMT
    The Foals
    Los Campesinos!
    Late of the Pier

Alba roku:
    CSS-Donkey
    Bloc party-Intimacy
    Foals-Antidotes
    MGMT-Oracular Spectacular
    Mae Shi-Hillyh

2008 Alba které mě bavily:
    Oasis-Dig out your soul
    Verve-Fort
    Late of the Pier-Fantasy Black Channel
    Los Campesinos-obě dvě
    The Hives-Black`n`white album
    Crystal castles-aninevímjaksejmenovalo
    White stripes a Racounteurs
    +
    kladně hodnotím elektroniku jako součást několika alb jak dříve významných tak uplně nových interpretů

jsme nadšen z "barevných hader" protože kurva všechno černé je nuda (nevykládejte si to prosím jako že bych obdivoval kluky pobíhající v co nejbarevnějších a nejšílenějších hadrech ale trocha změny v barvě oblečení je dobrá a nespadají do této škatulky pouze Trahs fashion, Hadouken!, doplňsisámňáképseudonuravemeno)

Francouzská electronická scéna zejména ED BANGER records

očekávání nových alb na začátku roku 09 :D (Franz ferdinand, arctic monekys, animal collective, Klaxons.....)

-
    snad nějáké zásadní zklamání nezaznamenávám ale sere mě že nestíhám poslouchat to co bych chtěl a kolikrát bych chtěl

Koncerty: THE HIVES-Praha Roxy-na moc koncertech jsem ale nebyl
    Midi lidi(???)- LFŠ - Klub Mír
    Jakákoliv metalová a hrozně ostrá partička studentů na jakýchkoliv studentských koncertech na míru, jejíž texty obsahují hodněkrát slovo :"FUCK"

• maxtej said...
    • User
    • 10 Dec 2008, 00:06

track roku

doplil bych best off o dnešní zážitek:
    dnes jsem mel možnost slyšet mash-up 3 songů a to Black Eyed Peas - Pump It, Moimir Papalescu & The Nihilists - Summer Deviation a (pozor!) Yvonne Přenosilová - Boty proti lásce, hraný jedním prej indickým DJem.
    neopakovatelné!!! :D

• honzzaq said...
    • User
    • 10 Dec 2008, 10:13
    já bych doplnil ještě jeden koncert.. byl včera někde v brně a vlezl jsem tam na pódium, takže moji kamarádi a spolužáci hromadně aplaudovali... no a pak mě vyhodil bodyguard :) byla to prdel jaxviň :)

• zapoměl jsme Blood red shoes jako objev a dobrá deska (asi i roku)

• TeRi07 said...
    • User
    • 10 Dec 2008, 21:54
    Tož...
    alba roku:

Story Of The Year – The Black Swan - Wake up, návyková písnička, jinak je ale žeru víceméně všecky, jedna z mála mnou poslouchaných kapel co se (musím zaklepat) s přibývajícími alby nehorší, spíš naopak...

Soulfly – Conquer
    Walls Of Jericho – The American Dream

- trošku tvrdší žánr, poslouchám jenom když na to mám náladu, ale tato alba se povedla, zejména WOJ - Cundance je úžasná!

Pennywise – Reason To Believe - trochu slabší než předešlá cd (např. Full Circle), ale baví mě :)

Rise Against – Appel To Reason - malinké "zjemnění" stylu, ale pořád jsou to RA a odvedli skvělou práci (jenom si asi častěj poslechnu starší tvorbu)

Slipknot – All hope is gone - nikdy sem je neposlouchala, ale toto album mě fakt zaujalo...Dead memories <3

Panic At The Disco - Pretty Odd - skoro všeci na to nadávají, ale mě se to album prostě líbí...jelo mě furt dokola asi měsíc v kuse a písničky jako When the day met the night, The piano knows something I don't know nebo Northern downpour mě přijdou naprosto kouzelné, magické, pohádkové... :P

Less Than Jake – GNV FLA - příjemně se poslouchající SKA

zklamání:
    Anti-Flag – The Bright Lights Of America - není špatné, ale k poslechu jsem se dostala jenom asi 3x, suverénně jejich nejhorší album...uvidíme co bude dál...

The Living End – White Noise - jednou a dost, rači se budu vracet k už totálně oposlouchanému State of emergency (Wake up <3)

skupiny roku:

- tento rok sem nejvíc ujížděla asi na Guano Apes, Story of The Year, AFI a Rise Against (závislost <3)
    - a za svůj letošní nejpřínosnější objev považuju Walls Of Jericho a Sick of It All

- koncerty...no žádná sláva, žádný pořádný sem nenavštívila a ty místní, vesnické a mírové sice dobré, ale tož nic extra..takže uplně nej asi koncert Vypsané fixy a Horkýže Slíže na Buchlovském létě (naprosto mazané pogo 8))
    - a největší zklamání...že letos nebyl Killed by Noise feast na Míru (loni hrubá akce)

• RattleO said...
    • User
    • 11 Dec 2008, 22:28
    Kapela roku? Jednoznačně jako minulý rok primárně The Mars Volta, sekundárně pak Dream Theater.
    Album roku: Messer Chups - Zombie Shopping (Ze začátku si člověk říká: "Co to kurva...?!" aneb ta trocha soudružiny vždycky bodne...)
    Koncert roku - The Mars Volta, klub Roxy, Praha. Byť byli evidentně málo sjetí, stejně to byl nářez...
    Co mě nasralo - Že nebyl na letošních hrátkách Maca (Roots of Negation) a jeho Visine...
    Poznámka: Má hudba je přinejnovějším rok stará, takže brát s rezervou 365,25 dne.

...co tu, sakra, furt chřestí?!
  • to s tim visinem byla akademie a mysim ze o to vetsi vahu to melo z hlediska absurdity:D na hratkach by to nebylo zase tak svetoborne

• RattleO said...
    • User
    • 12 Dec 2008, 16:18
    Že ne? Naopak - kdo naposledy na Míru fetoval Visine?

...co tu, sakra, furt chřestí?!
  • tak o tehle udalosti sem fakt neslysel:D:D vazne inhaloval? no to musel byt radny plech

• Giblma said...
    • User
    • 13 Dec 2008, 16:09
    Právě se mi potvrdilo podezření, že ty Portishead, co mám v mpé stroji, a které jsem považovala za nějaké staré Portished, se ukázali být posledními Portishead, čímž Portishead přidávám taky do svého žebříčku pozitiv. Ne, že by to bylo tak důležité upřesnit, ale stejně se tady hovno děje a já si aspoň šplhnu u Martina. (Favorit? The Rip)

• maxtej said...
    • User
    • 13 Dec 2008, 19:21
    j Rip je dobry... ja mam asi nejradši We Carry On... genialni kytara... Když to hralo na bytě, tak kamarad řikal, at to hned vypnu, nebo se z toho zblázní :-)

• honzzaq said...
    • User
    • 13 Feb 2009, 18:03
    dodatek: nejlepší loňské album je Death Magnetic od Metallicy. Je to tvrdé, jsou tam lehké odkazy na Black album, ale hlavně je to progresivnější brácha syrového St. Angeru. A je to dobře.

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.