• Statystyki

Czy są dostępne statystyki tego typu: pierwszy użytkownik (poza ekipą last.fm), najwięcej postów, największa ilość grup (swoich i ogółem), najwięcej przyjaciół oraz co chyba najważniejsze - najwięcej przesłuchanych utworów.

• Chyba nie ma takiego czegoś ;]
    Ale zapewne takie informacje odpowiednie osoby mają ;]

To tylko takie zbędne ciekawostki ;d

• Czemu zbędne ? Profile są jawne, a dane na nich są dobrowolne, wiec nie wiem czemu by miało to nie być dostępne. Niektóre osoby się interesują takimi sprawami i nie uważają to za zbędne.

• Jak dotad nie widzialem osoby z wieksza iloscia przesluchanych utworow :

[edycja moderatora: usunięty link do profilu użytkownika]

Swoja droga takie statystyki sa ciekawe i sam bym chcial je obejrzec x) Interesuje mnie tez jaki zespol jest najczesciej scrobblowany przez userow [z tego co widzialem dotychczas to jest RHCP - chyba z 56kk odsluchan]

pozdro x)

Edited by michalboo on 27 Feb 2008, 11:26
    • Vikal said...
    • User
    • 9 Feb 2008, 18:05
    http://www.lastfm.pl/music/
    Rozumiem, ze masturbujecie sie przy roznych licznikach, no ale bez przesady...

• A tam od razu masturbujecie xD Staty sa ciekawe.

Zobaczcie ile ziom na przesluchan :

Edited by michalboo on 27 Feb 2008, 11:27
    • [Deleted user] said...
    • User
    • 10 Feb 2008, 16:15
    co z tego ze ma tyle przesluchan skoro sztucznie sobie je nabija

• sztucznie, czyli jak?

• ma 30 sekundowe kawalki otagowane jako prawdziwe albo haxx do programu. innego wyjscia nie ma, bo przesluchanie ok.75 tys utworow w ciagu tygodnia jest fizycznie niemozliwe. :>

• no wlasnie to mi sie tez wydawalo niemozliwe xD Dzieki za wytlumaczenie : p

• Są osoby z jeszcze większą liczbą odsłuchanych utworów.30 sekundowe kawałki też nic nie dają,bo nadal odsłuchanie tylu utworów byłby niemożliwe.Niedawno widziałem,jak osoba miała w ciągu 1 minuty przesłuchane 20 utworów.

Facet zaprosił mnie do kina i w połowie drogi pyta mnie: "A stać Cię na bilet..."?...i tak ma być.

FAQ Legal Terms and Policies Polskie forum pomocy The English forum Support Music Manager Music Manager - support System Status
  • hmm, myslalam ze last ma cos co blokuje tracki ponizej 30 sekund? mi nawet tych prawdziwych krotszych nie wysyla. :p

• Nie sądzisz chyba,że oni scrobblują w normalny sposób.

Facet zaprosił mnie do kina i w połowie drogi pyta mnie: "A stać Cię na bilet..."?...i tak ma być.

FAQ Legal Terms and Policies Polskie forum pomocy The English forum Support Music Manager Music Manager - support System Status
    • WizZzPL said...
    • User
    • 11 Feb 2008, 12:39
    Ja widziałem gościa co w dniu założenia konta miał 11k odsłuchanych, po dwóch dniach miał już ponad 30k ;] Dalej już nie śledziłem bo mi się znudziło ;p I nawet jakby miał tracki po 10 sekund to 11k utworów jednego dnia nie odsłucha..

Prędzej czy pózniej pewnie zaczną takich banować, albo przynajmniej blokować konta na jakiś czas, bo to IMO zwyczajny spam ;>

• Ziomek2000 said:
    Nie sądzisz chyba,że oni scrobblują w normalny sposób.

erm, nie wiem o co ci chodzi? przeciez na pewno sa jakies inne sposoby zeby sobie podbic licznik, pewnie niekoniecznie trzeba w tym celu czegokolwiek sluchac. :P ale blokada na tracki ponizej 30 sekund jest.

• O nic mi nie chodzi.Po prostu oni zwyczajnie hakują scrobbling i najbijają sobie konta.Dobijają zazwyczaj do ok.1 mln utworów lub trochę więcej i przestają scrobblować.

• dopsz ale nie o to chodzilo tylko o to ze nie mozna wysylac nic ponizej 30 sekund. ;| i o to ze nie, nie uwazam ze robia to w normalny sposob bo sama chwile wczesniej napisalam jak oszukuja system. :roll:

nmv. :p

• Fakt. Niektóre nie są możliwe ... Tutaj
    [edycja moderatora: usunięty link do profilu użytkownika] koleś ma tygodniowo 1375 utworów. Dziennie musi słuchać 196 utworów. Na godzinę (licząc 8h na sen i 8h na pracę) 24,5 utworu. Gdyby nie pracował zostaje około 12 utworów na 1h. 1h/12utworów = 5 min na utwór. Możliwe, ale mało prawdopodobne, że zmieści 12 utworów w ciągu 1h (nie chodzi o tą 1h tylko o każdą 1h!). To jest analiza tego jak by to musiał słuchać jakby naprawdę słuchał. On jednak tego nie robi tylko nabija utwory na licznik. Dowód jest Tutaj
    [edycja moderatora: usunięty link do profilu użytkownika].

Teraz nasuwa mi się jedno pytanie - jak zabezpieczony jest last.fm przed oszustami nabijaczami ? Przypadek wyżej jest nie do uczciwy (nie musi tego słuchać jedna osoba - może to być jakiś shoutcast, może to być w jakimś barze 24/h z manią Metallicy, może to być tysiąc innych powodów ...) ...

Edited by michalboo on 27 Feb 2008, 11:28
    • WizZzPL said...
    • User
    • 26 Feb 2008, 20:24

...

Kolejny genialny przykład jak przescrobblować 28k utworów w tydzień o_O

n/c

Przydało by sie coś zrobić, bo tacy ludzie mieszają tylko w statystykach nic więcej.

Edited by michalboo on 27 Feb 2008, 11:26
  • nowe aplikacje last maja jakies takie cos bez takiego czegos co wyciaga historie sluchanych utworow z odtwarzacza (z okresu przed zarejestrowaniem sie). jako ze to jej pierwszy tydzien tutaj mysle, ze wlasnie cos takiego mialo miejsce.

• WizZzPL said...
    • User
    • 26 Feb 2008, 21:07
    Z odtwarzacza ? Jakie niby programy przechowują historię odsłuchanych utworów ? Bo na pewno nie jest to foo2k.

• Moim zdaniem nie powinno być nic dodawane gdzie data odsluchania jest mniejsza od daty rejestracji. A co by było gdyby np ktoś zescroblował z iPoda 40k i dał go w obieg kolejnym osobom ? Sądzę, że fizycznie jest to możliwe. I teraz zachodzi jedno pytanie: co sie dzieje jak ktos celowo zawyza statystyki ? Jest banowany ? Zerowany ? Dla bazy danych to mały problem - select * from database where user = nazwa_uzytkownika i juz mamy kwerende sql ktora nam wyswietla co zeskroblował dany uzytkownik. Pozniej kasacja ? W sumie to jest dosc ciekawy temat (w sumie to ja pracuje na takim czyms wiec to troche ciekawosc zawodowa ;) ).

• WizZzPL said:
    Z odtwarzacza ? Jakie niby programy przechowują historię odsłuchanych utworów ? Bo na pewno nie jest to foo2k.

http://www.last.fm/group/Last.fm+po+polsku/forum/44675/_/380296
    z naszych danych wynika, że dzisiaj o 16:04 czasu GMT przesłałaś na naszą stronę historię przesłuchanych utworów z Twojego odtwarzacza multimedialnego (iTunes, Windows Media Player lub Winamp).

• WizZzPL said...
    • User
    • 26 Feb 2008, 22:38
    sepmilosci pisze:
    http://www.last.fm/group/Last.fm+po+polsku/forum/44675/_/380296
    z naszych danych wynika, że dzisiaj o 16:04 czasu GMT przesłałaś na naszą stronę historię przesłuchanych utworów z Twojego odtwarzacza multimedialnego (iTunes, Windows Media Player lub Winamp).
    Pierwsze słyszę żeby winamp przechowywał takie dane, pewnie dlatego że już bardzo długo z niego nie korzystam, moje kontakty z WMP ograniczają sie do tego że chcąc nie chcąc instaluje sie z Windowsem, z iTunes też nie scrobbluje chociaż na dysku posiadam. Od dłuższego czasu jestem wiernym fanem i użytkownikiem foo2k. Swoją drogą to jestem zadowolony że mi sie takie coś nie stało -_-

Jeżeli w ogóle któryś z w/w odtwarzaczy jest w stanie zapamiętać prawie 30k (w co wątpię, bo jest to bardzo duża ilość) odsłuchanych utworów. Wydaje mi sie to nieco dziwne, ale z racji tego że nie mam z nimi do czynienia nie mogę niestety tego wykluczyć.

• michalboo said...
    • Event Moderator
    • 27 Feb 2008, 11:25
    Z FAQ:
    http://www.lastfm.pl/help/faq/?category=Importowanie+historii+ods%C5%82uchanych+utwor%C3%B3w

I jeszcze raz proszę o nie publikowanie nazw użytkowników, do których ma się zastrzeżenia na publicznym forum.

Anonymous users may not post messages. Please log in or create an account to post in the forums.