Duran Duran live in Skopje

Duran Duran live in Skopje Skopsko Kale
Saturday 7 July 2012

Upload poster

Concert

With Duran Duran

Past event
Saturday 7 July 2012

Skopsko Kale

Skopje
Macedonia
Show on Map Show on Map
ALL YOU NEED IS NOW tour

http://www.avalon.com.mk/NOV/index.php

http://www.balkanconcerts.com/


Почитувани,

Вчера го најавивме најголемиот концерт за есен 2012,а сега е ред да Ви го најавиме официјално најголемиот концерт за ова лето во Македонија! Легендарните DURAN DURAN,во склоп на големата светска турнеја за прв пат доаѓаат во Скопје,на 7ми Јули на Скопско Кале-open air!


Сите детали,околу влезниците и слично ќе бидат објавени на 16ти Мај…до тогаш уживајте во спотот на последниот DURAN DURAN хит “Girl Panic” со супер моделите: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford и Eva Herzigova! Girl Panic

Ве информираме, дека поради досега најголем интерес за концерт во последно време (искрено кажано, од концертот на Santana на градски стадион во 2009) Авалон Продукција се реши на итна реакција! Влезниците за најголемиот концерт ова лето во Македонија, Duran Duran во Скопје на 7 Јули (гости, нашите Нокаут), ќе бидат пуштени во продажба од сабота (19.05) во 10.00ч.наутро! Цените на влезниците се 1.000 денари за регуларна карта и 1.500 денари за Фан Пит кој ќе биде со капацитет од 1500 места!
ПС. Во оваа прилика, само да не остане не споменато, влезниците во банкротираната Грција за концертот кој е еден ден пред нашиот се по 35eвра, што значи 115% поскапи од нашите.


Ваша,
Авалон Продукција
Share this event:

Photos

Loading photos…

Tag your photos on Flickr

Showcase your pics for this event by tagging them on flickr.com with this machine tag:

Flickr

Shoutbox

Leave a comment. Log in to Last.fm or sign up.
  • DanielVertigo

    SET LIST: DURAN DURAN AT SKOPSO KALE/// BEFORE THE RAIN/// PLANET EARTH/// VIEW TO A KILL/// AYNIN/// THE REFLEX/// COME UNDONE/// SAFE/// SOMETHING I SHOULD KNOW/// GIRL PANIC!/// SAVE A PRAYER/// NOTORIOUS/// CARELESS MEMORIES/// ORDINARY WORLD/// HUNGRY LIKE THE WOLF/// SUNRISE/// WILD BOYS/// [Encore] GIRLS ON FILM/// RIO

    8 Aug 2012 Reply

Did you go?

Loading…
Loading…

Reviews

No one’s reviewed this event yet.

Review this event

Related Events

see more

Recent Activity

  • Ana_I_Am went to Duran Duran live in Skopje at Skopsko Kale. October 2013